Halep’li çocuklardan mektup var

ÖZEL HABER 4 Aralık 2016 13:41
Videoyu Aç Halep’li çocuklardan mektup var

Yaklaşık 100 gündür kuşatma altında olan, her gün Rusya ve Esed savaş uçaklarının artan yoğun hava saldırıları nedeniyle yerle bir edilen Halep’te yaşamaya çalışan çocuklar ,düştükleri vahim durumu mektup yazarak dile getirmeye çalıştılar.

HABER: ISLAH HABER

Halep’in kuşatılmış mahallelerinden birinde 8 ila 11 yaş arasındaki bir grup çocuk, Suriye haberleriyle tanınan "Eldorar Alshamia" sitesi aracılığıyla Beşşar Esed rejiminin tutumu karşısındaki hoşnutsuzluklarını ifade etmek için mektup yazdı.
"Eldorar Alshamia" sitesi çocuklar tarafından yazılmış mektuplardan bir kaçını seçerek yayınladı.
1.    Adım Zakaria 10 yaşındayım. Beşar Esed bizi kuşatmaya aldı. Savaş uçakları ve füzelerden nefret ediyorum.

2.    Adım Wisam 12 yaşındayım. Wisam duyuyorum Esed rejimi ve Rusya tarafından kuşatılmış, harap edilmiş Halep’teyim. Sol elimle yazıyorum çünkü sağ elim yaralı. Halep’i seviyorum ve terketmeyeceğim.

3.   Adım Ella. Halep’e yönelik bombardımanın durdurulmasını ve güvenle yaşamak istiyorum. Korkutucu Rus bombardımanı yüzünden her gece korku içinde birkaç kez u uyanıyorum.  Ben arkadaşlarımı, okulumu ve öğretmenimi özledim, okuluma geri dönmek istiyorum.

4.   Ben Halep’ten Ahmed. 8 yaşındayım. Savaş uçakları bizi bombalıyor. Kuşatmadan nefret ediyorum ve bitmesini istiyorum. Oyun oynamak istiyorum.

5.   Adım Muhammed. Top oynamayı çok seviyorum. Ancak Beşar Esed bizi öldürmek için uçak gönderiyor.
 
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL