Hamas: Gazze Şeridi’nde Gerginliğin Yükselmesinden İşgal Rejimi Sorumlu

FİLİSTİN 15 Mart 2019 17:39
Videoyu Aç Hamas: Gazze Şeridi’nde Gerginliğin Yükselmesinden İşgal Rejimi Sorumlu

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcülerinden Fevzi Berhum, Gazze Şeridi’nde gerginliğin yükselmesinden, sivillere ve direnişe ait alanların bombalanmasından işgal rejiminin sorumlu olduğunu belirtti.

Berhum, bugün (15 Mart Cuma) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırıların işgalcilerin Filistin halkına yönelik cinayet siciline eklenen yeni bir halka olduğunu ifade etti.

Saldırılardan işgal rejiminin sorumlu olduğunu belirten Berhum, işgal rejiminin iç krizlerini dışarıya taşımayı ve Gazze Şeridi’nde yeni krizler oluşturmayı amaçladığını söyledi.

Berhum, Filistin direnişinin cani işgal rejimine nasıl davranacağını ve denklemini nasıl kıracağını bildiğini, Filistin halkını savunma görevini terk etmeyeceğini belirtti.

Filistin sahasının ve Filistinli kanının işgalciler için seçim malzemesi olmasına izin vermeyeceklerini bildiren Berhum, işgal rejiminin gelişmeleri iyi okuması gerektiğini kaydetti.

İşgal ordusunun beş saat süreyle düzenlediği bir dizi saldırının ardından Gazze Şeridi’ne gergin bir sessizliğin hakim olduğu belirtildi.

İşgal ordusunun hava saldırılarında dört kişinin yaralandığı ve büyük maddi hasar meydana geldiği açıklandı.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...