Helal Fuarı 7'nci kez kapılarını açıyor

GÜNDEM 28 Kasım 2019 13:24

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) faaliyetleri kapsamındaki 7. İİT Helal Expo ve 5. Dünya Helal Zirvesi, 28 Kasım-1 Aralık’ta, ‘Tüm Nesiller İçin Helal: Ailenin ve Gençliğin Önemi’ temasıyla İstanbul Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) faaliyetleri kapsamındaki 7. İİT Helal Expo ve 5. Dünya Helal Zirvesi, 28 Kasım-1 Aralık’ta, ‘Tüm Nesiller İçin Helal: Ailenin ve Gençliğin Önemi’ temasıyla İstanbul Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Etkinlik; Cumhurbaşkanlığı himayesinde, İslam Ülkeleri Standartları ve Metroloji Enstitüsü (SMIIC), İslam Ticareti Geliştirme Merkezi (ICDT) iş birliğinde ve Discover Events organizasyonunda düzenlenecek. Yiyecek-içecek, gıda işleme-paketleme, ‘hotel, restaurant, cafe’ (HORECA), kozmetik-kişisel bakım, sağlık ürünleri, İslami finans, medya, kamu kurumları, helal belgelendirme, sivil toplum kuruluşları ve eğitim alanında, 4 gün boyunca 50 ülkeden 400’e yakın profesyonel katılımcıyı, 40 bine yakın ziyaretçiyi ve 9 bine yakın yabancı delegeyi ağırlamaya hazırlanıyor. İstanbul Yenikapıda 14 bin metrekarelik sergi alanı içerisinde misafirlerine, 25 ülkeden 300’ü aşkın satın alma heyeti ile yüzlerce B2B toplantısına da zemin hazırlayacak olan etkinlik, dünyada 4 trilyon doları aşan helal sektörün pazar payını artırmayı hedefliyor.

Öte yandan Uluslararası Helal Expo Fuarında amacın helal duyarlılığından ziyade dev firmaların ve kapitalist ülkelerin devasa rant  beklentisi içinde oldukları  dillendiriliyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X