Hindistan’dan Sonra Fani Kasırgası Bangladeş’i etkisi altına aldı

DÜNYA 4 Mayıs 2019 23:34
Videoyu Aç Hindistan’dan Sonra Fani Kasırgası Bangladeş’i etkisi altına aldı

Hindistan’ın Orissa eyaletini etkisi altına alan Fani Kasırgası nedeniyle 12 kişinin öldü. Kasırga Hindistan’ın ardından 200 kilometre hızla Bangladeş’e ilerliyor.

5 yıl içinde Hindistan’da görülen en güçlü kasırga olan Fani, ülkede büyük yıkıma neden oldu. Hükümet sözcüsü Sitanshu Kar, Twitter'dan yaptığı açıklamada, kasırgada 12 kişinin öldüğünü 160 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Hindistan cevizi ağaçlarını yerinden söken, yiyecek tezgâhlarını yıkan, enerji ve su kesintilerine neden olan kasırga sırasında ölü sayısının artmasından endişe duyuluyor. Hindistan'ın Puri kentinde karaya inen kasırga, Hint Okyanusu'ndan doğan son yılların en güçlü kasırgalarından biri olarak kabul ediliyor. 

Orissa eyaleti yetkilileri 1 milyondan fazla insanın 1,5 metreye kadar yükselen su baskınları yüzünden tehdit aldığında olduğunu açıkladı.

Bangladeş Afet Yönetimi Bakanlığı’ndan bir yetkili, dalgaların bariyerleri aştığını deniz seviyesine yakın olan 14 köyün sular altında kaldığını söyledi. Yetkili, Bangladeş'te risk altındaki bölgelerde yaşayan yaklaşık 1,2 milyon insanın 4 bin sığınağa transfer edildiğini belirtti.
Kaynak : Şarku'l Avsat
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL