HİZB-UT TAHRİR’E YARGI ZULMÜ: SİİRT’TE GÖZALTI!

GÜNDEM 16 Haziran 2020 13:53
Videoyu Aç HİZB-UT TAHRİR’E YARGI ZULMÜ: SİİRT’TE GÖZALTI!

Hizb-ut Tahrir’e yönelik yargı zulmü bitmek bilmiyor! Siirt’te 7 kişi gözaltına alındı!

Avukat Mustafa Kocamanbaş’tan aldığımız bilgilere göre; Siirt’te sabah 6 sularında Aydın Usalp, Ayhan Yılmaz, Muhammed Azgan, Beşir Şenyüz, Ömer Aşkara, Haşim Saknuk ve Darap Eren adlı kişiler Hizb-ut Tahrir’le bağlantılı oldukları iddiasıyla gözaltına alındı.

Av. Kocamanbaş, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile gözaltılara tepki gösterdi:
 

AYM Kararına rağmen Hizbut Tahrir e operasyon yapıldı,
Genel dayanak telefon dinlemeleri,
Bu kararı veren hakim ve savcıların AYM kararından haberi yok mu, elbette var,
Ancak yargı zulmü tam gaz devam ediyor.

— AvMustafa KOCAMANBAŞ (@av_kocamanbas) June 16, 2020


Ayrıca Köklü Değişim Yazarı Hakkı Eren de Facebook sayfasından yaptığı açıklamada bu gözaltıların hukuksuzluğuna işaret etti:

"Diyarbakır'dan değerli kardeşim Aydın Usalp ile Siirt ve Batman'dan bazı arkadaşlarımız bu sabah gözaltına alındılar. Şu an emniyette ifade işlemleri yapılıyor. Allah'ın izniyle bu işlemlerin ardından salıverileceklerdir. Zira haklarındaki iddialar asılsız, mesnetsiz ve onlarca mahkeme kararına muhaliftir. Özellikle AYM'nin konuyla alakalı kararları çok açıktır. Fakat halen daha İslam'ı ve Müslümanları en büyük tehlike gören bazı kesimler, sahih İslami fikirlerin Müslümanlar arasında dolaşmasını engellemek adına bu tür çabalara başvurmaktadır. Bedeli her ne olursa olsun bizler doğru bildiklerimizi bu topluma götürmekten asla geri kalmayacağız. Bunu ne sitemi koruyanlar, ne bu sistemin bekasından faydalananlar engelleyemez!
Eskilerin dediği gibi; esen yel sadece kayanın üzerindeki tozu alır...
Muhakkak ki Allah muttakilerin velisidir!"


Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar da, yayınladığı Twitter mesajında;
" İslâmi davet taşıyan ve Hilâfet isteyen Müslümanlara yönelik zulme işaret etti ve baskıların bu topraklarda Allah'ın dininin egemenliği için çalışanları durduramayacağını söyledi."

Anayasa Mahkemesi tarafından Hizb-ut Tahrir üyeleri hakkında hak ihlali kararları verilmiş bu kararlar akabinde bazı yerel mahkemeler yeniden yargılama kararları vermişti. AYM’nin onlarca kararına rağmen görünen o ki Hizb-ut Tahrir’e yönelik yargı zulmü durmaksızın devam etmekte…

Kaynak : KöklüDeğişim
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X