Hizbullah kuşatması altındaki Muaddamiye'de 1 kişi daha açlıktan öldü

SURİYE 30 Ocak 2016 09:13
Videoyu Aç Hizbullah kuşatması altındaki Muaddamiye'de 1 kişi daha açlıktan öldü

Şam'ın batısındaki Muaddamiye ilçesinde bir kişi gıda yetersizliğinden hayatını kaybetti.

Şam'ın batısındaki Muaddamiye ilçesinde bir kişi gıda yetersizliğinden hayatını kaybetti.

Suriye'nin başkenti Şam'ın batısında yer alan ve rejim güçlerinin ablukası altındaki Muaddamiye ilçesinde bir kişinin gıda yetersizliğinden dolayı yaşamını yitirdiği bildirildi.

Muaddamiye Medya Merkezi’nden alınan bilgiye göre, 3 yıldan bu yana rejim ile Hizbullah isimli örgüt güçlerinin kuşatması altında yer alan Şam'ın batısındaki Muaddamiye'de bir kişinin gıda yetersizliği nedeniyle hayatını kaybetti.

Esed rejimine ait helikopterler tarafından kentin batısındaki direnişçilerin denetiminde bulunan Dareyya ile Muaddamiye ilçelerine 76 varil bombasıyla saldırdığını duyuran Medya Merkezi, Esed güçlerinin kara ve havadan Dareyya ve Muaddamiye ilçelerine düzenlediği saldırılar sonucu çok sayıda yerleşim alanının yerle bir olduğunu ve söz konusu saldırılar nedeniyle yüzlerce ailenin yerinden olduğunu aktardı.

Medya Merkezi ayrıca, rejim güçlerinin, sivillerin bulunduğu yerlere 6 tank ve çok sayıda askerî araçla saldırı gerçekleştirdiğini duyurdu.

Şam'ın batısındaki Muaddamiye ilçesi, 3 yıldır rejim ve Hizbullah isimli örgüt güçlerinin kuşatması altında. Esed güçlerinin temel ihtiyaçların girişine izin vermediği 45 bin nüfuslu ilçede halk açlık ve kış şartlarıyla mücadele etmeye çalışıyor. Muaddamiye'de şimdiye kadar 4 çocuk ilaç yetersizliğinden hayatını kaybetti.

Kaynak : AA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X