Humeyni’nin gerçek babası William Richard Williamson!

İRAN 19 Temmuz 2018 11:50
Videoyu Aç Humeyni’nin gerçek babası William Richard Williamson!

İddiaya göre İran Devrim lideri Humeyni'nin Şah'ı devirmesi, Batılı devletler tarafından desteklenen bir projeydi.

1979’da Ayetullah Humeyni İran’da yönetimi ele geçirdi.

1979’da Ayetullah Uzma Musa Sadr Libya’ya ziyareti sırasında gözden kayboldu.

Musa Sadr Lübnan Şia’sının İran doğumlu lideriydi ve Şi’a dünyasında diğerlerinden daha fazla saygı görür ve tazim edilirdi.

Musa Sadr Humeyni’yi bir Ayetullah olarak görmeyi reddetti.

Söylenilene göre bunun sebebi Humeyni’nin İranlı olmamasıydı.

Ne İran’da doğmuştu ne de anne veya baba tarafından damarlarında az da olsa Fars kanı dolaşmaktaydı.

Aşağıdakiler, “Who is Ayatullah Khomeini” adlı ve “http://noiri.blogspot.com/” ‘da bulunan makaleden alınmıştır.

1964 yılında Ayetullah Şeriatmedari ve Ayetullah Gulpayegani Humeyni’ye Ayetullah ünvanını verdiler. Öyle ki bunu Şah’a karşı ihanet suçuyla itham edildiği için hayatını kurtarmak adına yaptılar. İngiliz Elçiliğinin bu talebi dile getirdiği söyleniyor.

Şeriatmedari, hiyerarşide Humeyni’den daha yüksekti.

1979’da Şeriatmedari ev hapsine çarptırıldı.

Humeyni’nin annesi bir Keşmirli Hintti.

İranlı Senatöt Musevî Humeyni’nin babasını tanıyordu. Humeyni, Musevî’yi öldürttü.

Sonrasında Humeyni’nin Hint Keşmiri’nden İran kökenli bir babası olduğu hikayesi uyduruldu.

Söylenene göre, Humeyni’nin Gerçek babası William Richard Williamson’du. (Dünyaca ünlü Forbes dergisi bu konuda uzunca bir makale bile yayınlamıştır. - Kasım 2009-)

Buna, sonradan BP’ye dönüşecek olan Anglo-İranian Oil Company’nin Humeyni’nin ailesini tanıyan eski bir çalışanı şahitlik etmektedir.

1979’da Financial Times’ın editörü ve BP siyasi memuru olan Albay Archie Chisholm bu konuda bir soruya muhatap olduğunda ne onayladı ne de reddetti.

William Richard Williamson’un biyografisi 1950’lerin başlarında 1940 yıllarında Basra’daki evinde kendisinde tanışmış olan Stanton Hope adında bir İngiliz gazeteci tarafından “ Arabian Adventurer : the Story of Haji Wilamson” adıyla kaleme alındı.

Söylenene göre Richard Williamson 20 yaşında Güney Yemen’de Polis Gücü’nde çalışıyordu.

“Güzel görünüşü Sultan Fazl bin Ali’yi (Lahej yöneticisi) , Williamson’u işini bırakıp kendisi ile yaşamaya ikna etmeye götürdü. Richard daha sonra onu başka bir şeyh olan Yusuf İbrahim (ki bugünkü Kuveyti yöneten al-Sabah ailesinin bir yakınıdır) için terk etti.

İran’da o günlerde petrol alanları sömürülüyordu.

Williamson, yeni bir Müslüman olarak, BP’ye bir siyasi memur olarak katıldı ve Hacı Abdullah Fazl Zubeyri ismini aldı.

Williamson tatillerinde Kaşmir’e gidiyordu ve en az 7 kere Arap ve Hint kadınları ile evlendi.
Oğlulları dini okullara gittiler.

Söylenene göre oğlullarından biri İran’ın Kum şehrine gidip Humeyni ismini aldı.

1960’ların başlarında Humeyni Şah’a karşı komplo kurma girişiminde bulundu, ölüm cezasına çarptırıldı, 1964’te Ayetullah ünvanı verilince hayatı kurtuldu.

 Söylenen o ki Ayetullah Humeyni 1979’da Fransa’dan Tahran’a MI6’nın yardımı ile uçtu.

İran Şahı MI6 Ve CIA tarafından mı devrildi?

Ana akım medya bizim Şah’ın halk güçleri tarafından devrildiğini ve CIA ile MI6’nın şaşkına çevrildiğine inanmamızı beklemektedir.

Ancak Şah’ın CIA tarafından devrildiğine yönelik kanıtlar mevcuttur. Bunun sebebi ise Şah’ın Cemal Abdülnasır gibi milliyetçiliğe kapılması ve petrol ve hatta afyon hakkında bile yönergeleri izlememesidir.

CIA, kontrol edilmesi zor olacağından sol kanat devrimcilerin ülkeyi ele geçirmesini istemedi, bunun yerine Ayetullah Humeyni’yi desteklediler.

Özgür İran Radyosu ( Radio Free İran), Kum şehrinde iken Ayetullah Humeyni’nin aylık ödeme aldığını ve İngilizler ile düzenli temaslarda olduğunu söyledi.

International Herald Tribune, 19 Ocak 1980’de, Şah’ın devrilmesinden iki sene önce iki farklı kaynaktan petrol şirketleri ile bağlantılı bir komplo sonucu devrileceğini söylediğini yazdı.

“İnanıyoruz ki dünya piyasasında bir fiyat yaratmak adına daha az petrolün arzedilmesi hakkında bir plan mevcuttu. Bir ülkenin feda edilmesi gerekiyordu ve sanıyorum ki bu ülke benim ülkemdi.”

Şah’ın milliyetçi politikaları onu bir cazibe merkezi haline getiriyordu. İran gittikçe daha özgür ve güçlü bir ülke haline gelmeye başlamıştı. Bu MI6 ve CIA’yı endişelendiriyordu.

Eski İstihbarat memuru Dr. John Coleman afyonun Şah’ın devrilmesinde birincil rol oynadığını söylüyor. (Conspirators’ Hierarchy: The Story of the Committee of 300 – 6) Dr. Coleman zaman zaman komplo teorisyeni olarak adlandırılmaktadır.

Dr. Colaman Şah’ın ABD tarafından devrildiğine inanmaktadır. Diyor ki :

"Şah neden İndirildi? Tek kelime ile, uyuşturucu yüzünden.. Şah amansız bir şekilde bu işin üzerine gitmeye başlamıştı. İran dışında İngilizler’in liderliğinde yürütülen bu son derece karlı işe kelimenin tam anlamı ile bir son vermişti. Şah İran’ın başına geldiğinde halihazırda 1 milyon afyon ve eroin bağımlısı mevcuttu. İngilizler bunu tolere edemezdi ve kirli işlerini yapmaları için özel ilişkileri bulunan ABD’yi yolladılar. Humeyni İran’da Amerikan Elçiliği’ni ele geçirdiği zaman Şah tarafından başlatılan silah satışı Humeyni’nin bu hareketine rağmen duraklatılmadı. Dünya Sağlık Örgütü ve BM istatistiklerine göre 1984 sonrasında Humeyni’nin afyona yönelik liberal tavrından dolayı bağımlı sayısı 2 milyona yükseldi. Hem Carter hem de Reagan, işin sonunda ne olduğunu bilmelerine ve Tahran’daki rehine krizine rağmen İran’a silah desteğine devam ettiler. İran’a silah tedariki Cyrus Vance’in ve Dr Haşemi’nin katıldığı bir toplantıda onaylandı. Bu silahlar rehine krizinin en tepede olduğu sıralarda bile havadan bırakılmak üzere devam etti ve bazı silahlar Alman depolarından gelirken bazıları ise Amerika’dan doğrudan hava yolu ile Azorlar üzerinde yakıt ikmali yapılarak doğrudan aktarıldı. Humeyni’nin gelişi ile birlikte afyon üretimi tavan yaptı. 1984 yılı itibariyle İran’ın afyon üretimi yıllık 650 metrik tonu aşmıştı. Iran hali hazırda afyon üretiminde Altın Üçgen ile yarışmaktadır.."

İncanews tarafından 2015'de hazırlanmıştır.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...