Husiler, Dünya Gıda Programı'na ait 6 kamyon una el koydu

İSLAM DÜNYASI 1 Nisan 2020 21:32
Videoyu Aç Husiler, Dünya Gıda Programı'na ait 6 kamyon una el koydu

Yemen'de başkent Sana başta olmak üzere ülkenin büyük kısmında kontrolü elinde tutan Şii milis grup Husiler, Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı'na (WFP) ait 6 kamyon una el koydu.

Yemen'de başkent Sana başta olmak üzere ülkenin büyük kısmında kontrolü elinde tutan Şii milis grup Husiler, Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı'na (WFP) ait 6 kamyon una el koydu.

İran destekli grup, kamyonlardaki unun "son kullanma tarihinin geçtiğini" iddia etti.

Husilere bağlı İnsani İşler Koordinasyon ve Uluslararası İşbirliği Konseyi Müdürü Allan Fedail, el Mesira internet sitesinde yayımlanan açıklamasında, Yemen'in Hacce kentinde WFP'nin 21 kamyondan oluşan gıda yardım konvoyunda gereken kontrollerin tamamlandığını belirtti.

Fedail, "son kullanma tarihi geçen" 6 kamyon una imha edilmek üzere el konulduğunu kaydetti.

İmha edileceğini savunduğu 6 kamyon unla ilgili raporun WFP'ye ulaştırıldığını aktaran Allan Fedail, WFP'nin ise buna karşı çıkarak gıda yardımlarının durdurulacağı imasında bulunduğunu ifade etti.

Konuyla ilgili WFP'den herhangi bir açıklama yapılmadı.

AP

WFP'den yapılan daha önceki açıklamalarda, Husilerin Yemen'de gıda yardımlarını suistimal ettiği, insani yardımların kanunsuz olarak dağıtım merkezlerinden götürüldüğüne dair fotoğraf ve görüntülerin bulunduğu, gıda dağıtım kayıtlarının tahrif edildiği, bazı yiyeceklerin hakkı olmayan kişilere verildiği ve bazılarının ise kazanç için satıldığı bildirilmişti.

Kaynak : euronews
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...