İBB sakalını kesmeyen işçiyi işten attı iddiası

GÜNDEM 29 Eylül 2021 11:11
Videoyu Aç İBB sakalını kesmeyen işçiyi işten attı iddiası

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu belediye başkanlığı yarışında "Kimse işinden olmayacak namus sözü veriyorum" demişti. İmamoğlu başkanlığı kazandıktan sonra binlerce kişi işinden olmuştu. Bu defa da sakalını kesmeyen işçinin işten çıkarıldığı iddia edildi.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu "İşten çıkarma olmayacak, her şey çok güzel olacak" iddiasında bulunmuştu.

İstanbul Belediye Başkanlığı yarışı esnasında verdiği onlarca sözden birini daha tutmadığı görülen İmamoğlu'nun işten çıkarma politikalarına bir yenisi eklendi.İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Zabıta Daire Başkanlığı bünyesinde çalışan Fatih Püne isimli personel, sakalını gerekçe göstererek iş hakkının feshedildiğini iddia etti.

Fatih Püne isimli çalışan, sosyal medyadan yaptığı bir paylaşımla sakalı yüzünden Zabıta Daire Başkanlığı'ndaki iş akdine son verildiğini söyledi. Fatih Püne paylaşımında şunları yazdı "Onurumuzla çalıştığımız İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA DAİRE BAŞKANLIĞINDAN bugün itibariyle inancımız gereği SAKALI ŞERİF-İ kesemediğim için iş hakkımı inanç özgürlüğünü savunanlar tarafından fesh edilmiştir. Bize bu onuru Yaşatan Rabbime sonsuz şükürler olsun."Fatih Püne isimli İBB çalışanı sakalını kesmediği için "herkese özgürlük" vaatlerinde bulunan CHP'li İBB tarafından iş akdi sonlandırılarak kovuldu mu?" sorularına İBB'den ise henüz yanıt gelmedi. Kaynak: İBB'nin sakalını kesmeyen işçiyi işten attığı iddiası doğru mu? 
Kaynak : Haksöz Haber
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL