İdlib’e Sızma Girişiminde Bulunan Esed Güçlerine Darbe: 4 Ölü!

SURİYE 25 Temmuz 2020 03:00
Videoyu Aç İdlib’e Sızma Girişiminde Bulunan Esed Güçlerine Darbe: 4 Ölü!

İdlib’e Sızma Girişiminde Bulunan Esed Güçlerine Darbe: 4 Ölü!İdlib’de muhaliflerin kontrolü altındaki bölgelere sızma girişiminde bulunan Esed güçlerinin bastırıldığı ve çatışmada 4 milisin imha edildiği bildirildi. Öldürülenler arasında 47. Tank Tugayından Albay Şerif Muhammad İsa’nın da olduğu kaydedildi.

Katil Esed ve tayfası bugün İdlib’de etkisiz hale getirilen 4 kayıplarının yasını tutuyor. Rejimin kayıpları arasında 47. Tank Tugayından üst düzey bir asker olan Albay Şerif Muhammad İsa’nın da bulunduğu bildirildi.

Orient-News’in konuyla alakalı yer verdiği Arapça bir haberde İdlib’e sızma girişiminin başında bulunan Albay Şerif Muhammad İsa’nın önceden tuzaklanmış bir patlayıcının patlatılması sonucunda öldüğü kaydedildi.

Ayrıca son 24 saatte bir diğer sızma girişiminin de İdlib'in güneyindeki Harf Kafranbel'e yapıldığının belirtildiği haberde, bunun muhaliflerce önlendiği ve çıkan çatışmada Esed ordusuna mensup 3 katilin öldürüldüğü aktarıldı.

Öldürülen  Albay Şerif Muhammad İsa

*

 

Öte yandan Zaman Al-Wasl sitesi Hama kırsalındaki El-Baraka bölgesinde Esed güçleri ve İran’a bağlı çetelerin kuşatma harekatı başlattığını ve direniş güçleriyle çatışmalar yaşandığı bilgisini geçti. Direniş güçlerinin İran’a bağlı çetelere çeşitli noktalarda fil füzeleriyle karşılık verdiği belirtilirken tarafların hasar ve zayiatına dair bilgi verilmedi.

Ayrıca Zaman Al-Wasl haberinde, Rejim güçlerinin İdlib'in güneyinde Jabal al-Zawiya’ya yönelik de karadan bir kuşatma harekatına start verdiği bilgisine yer verildi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL