İdlib Operasyonu PKK Terör koridorunu yarmak için olsa ABD Destekler mi?

ÖZEL HABER 8 Ekim 2017 14:07
Videoyu Aç İdlib Operasyonu PKK Terör koridorunu yarmak için olsa ABD Destekler mi?

İdlib müdahalesi öncesi Türkiyedeki medya ''PKK Terör koridoruna karşıdır İdlib operasyonu'' bahanesini öne atmaya başladı. Amaç terör koridorunu yarmaksa Türkiye sınırındaki 600 km. kontrol eden PKK/PYD'ye ilk müdahale yapılmalı değil mi?

 ISLAHHABER  Hikmet SEVER

Afrin'de yuvalanan terör örgütü PKK devlet kurmanın altyapılarını hazırlarken Türkiyenin 911 km'lik sınırının neredeyse 600 km'sinden fazlasını kontrol altında tutmayı başardı. ABD Merkez komutanlığı (CENTROM)'un yaptığı açıklamada 4800 tırdan fazla askeri mühimmat, hafif ve ağır silahlar olmak üzere PKK'nın Suriye unsurlarına teslim edildi. Yetmedi! zırhlı tanklar, zırhlı askeri taşıyıcılar, ağır silahlar, montajlı pikaplar'da işin cabası.

ABD PKK/YPG unsurlarına destek olabilmek ve onlara yer açabilmek için IŞİD'e Suriye'de en az 2000 kez savaş uçaklarıyla ağır bombardıman ve sorti saldırısı yaptı. Aynı IŞİD'e El-Bab operasyonunda  5 sorti yapmakla yetindi.

Tüm bunlar olurken diğer tarafta 1 milyondan fazla kişinin ölümüne sebeb olan zalim Esed rejimi ve Rusya'ya karşı ödedikleri kanların bedeliyle elde ettikleri İdlib'i elinde tutmaya çalışan Muhalif çatı oluşumu Heyet Tahrir'uş Şam uluslararası toplumun hedefi haline ABD tarafından getirildi.

İdlib'e müdahaleyi ilk gündeme getiren ABD olmuştu, sonrasında gelen tepkiler yoğunlaşınca yerine Rusya bırakıldı, yine tepkiler dinmeyince bu sefer Devrimin geçmiş yıllardaki destekçisi Türkiye oldu.

Evet İdlib operasyonu için Türkiye hazırlıklarını tamamlarken, ABD geçtiğimiz saatler içerisinde Savunma bakanlığı Pentagon bir açıklama yaptı.

 

Yazılı olarak açıklama yapan Ortadoğu Masası Sözcüsü Eric Pahon, “Suriye rejimi, Suriye’nin kuzey batısını sadece Suriye halkını ve bölge güvenliğini değil aynı zamanda uluslararası terör örgütlerine de destek sağlayan El-Kaide terör örgütünün güvenli alanı haline getirmişti.” ifadelerini kullandı.

MÜTTEFİKİMİZİN TERÖRLE MÜCADELESİNİ DESTEKLİYORUZ"

Pahon, “NATO müttefikimiz Türkiye’nin sınırlarını koruması ve terörle mücadelesi ve terör örgütlerinin güvenli bölgeler oluşturmalarını engelleme çabalarını destekliyoruz.” değerlendirmesini yaptı.
 

ABD ve Rusya bi şekilde Türkiye'nin Afrin hedefini saptırmışa benziyor. 600 km sınır hattını bir terör örgütü kontrol ederken, hemde 30 yıldan fazla zamandır mücadele ettiğin, sen gidiyorsun  barış ve huzur içinde 2.5 milyon insanın yaşadığı şehre ''güvenlik koridoru'' altında girmeyi deniyorsun.

Madem sınır güvenliğimiz bu kadar önemli tek bir saldırı bile gelmeyen İdlib'e değil, sınırımızda 600 km. hattı kontrol eden YPG/PKK unsuruna karşı operasyon başlatılmalı değil mi?

ABD kendisi çok iyi biliyorki, İdlib'te bir terör unsuru olmadığını 2.5 milyon kişinin yaşadığı yerdeki kontrolü sağlayan bir örgüt terör örgütü olsa hiç barış ve huzur içinde olurmuydu şehir.

Eğer gerçekten İdlib operasyonu ''PKK terör koridoruna karşı olsa'' sizce ABD Pentagon çıkarda 'destekliyoruz' açıklaması yapar mıydı!

Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X