İDLİB VE HAMA KIRSALLARINDA YENİ GELİŞMELER YAŞANIYOR

ÖZEL HABER 15 Mayıs 2019 03:46
Videoyu Aç İDLİB VE HAMA KIRSALLARINDA YENİ GELİŞMELER YAŞANIYOR

Hey’et Tahriru’ş-Şam askeri komutanı Ebu Zübeyr eş-Şami dün kuzey Hama’da muhaliflerin düzenledikleri ortak operasyonla ilgili açıklamalarda bulundu..

  ISLAHHABER    HABER MERKEZİ  

Hey’et Tahriru’ş-Şam askeri komutanı Ebu Zübeyr eş-Şami dün kuzey Hama’da düzenledikleri ortak operasyonla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “İlk kez yeni kurulan operasyon odası altında dün akşam askerlerimiz kuzey Hama kırsalında Esad rejimi ordusu nokta ve birliklerine birçok mihverden askeri operasyon düzenledi.”

Operasyon neticeleriyle ilgili olarak eş-Şami şunları söyledi: “Müslümanların hayırla müjdeleneceği durumlardan birisi de, Allah’ın fazlı ile askerlerimizin mücrim rejim ve işgalci Rusya’nın saldırı hamlelerini kırıp kontrolü ele geçirmeleridir.”

Askeri komutan saldırıda gerçekleşen en önemli hususlardan birisinin de, savaşın Nusayri rejimi bölgelerine taşınması ve seçkin birliklerinden kayıplar verdirilmesi olduğunu belirtti.

Nusayri ordusu kayıplarıyla ilgili olarak eş-Şami, 5. Tugay ve 2. Birlikten en az 24 kişinin öldürüldüğünü ve sadece Hamamiyat mihverinde 22 üzerinde rejim unsurunun yaralandığını açıkladı.

Esed rejim milislerinin son birkaç gün içerisinde yıpratıcı darbeler aldığı biliniyor. Kuzey Lazkiye Kıbeyne ve batı Hama el-Kırkat korusu mihverlerinde seçkin birliklerinden büyük kayıplar verdiğ, haberlerde yer almıştı.

Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X