İngiltere'den skandal açıklama

FİLİSTİN 20 Kasım 2021 08:42
Videoyu Aç İngiltere'den skandal açıklama

İngiltere, Siyonist çeteye karşı Filistinlilerin haklarını hem askeri hem siyasi olarak savunan Hamas'ı sözde 'terör' listesitene almaya hazırlanıyor. Kadın, çocuk ve yaşlı demeden sivillere bomba yağdıran işgal çetesi ise meşru bir 'devlet' olarak görülüyor.

İşgal edilmiş topraklarını geri almak için mücadele eden Filistin İslami Direniş Hareketi'nin (Hamas) İşgal rejimi ile birlikte emperyalistleri de rahatsız ediyor. İngiltere, Hamas'ın siyasi kanadını sözde 'terör' listesine almaya hazırlanıyor.

Washington'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Birleşik Krallık İçişleri Bakanı Priti Patel, artık hareketin siyasi ve askeri kanatları arasında ayrım yapmayacaklarını kaydetti.

İngiltere, Hamas'ın askeri kolu olan İzzeddin el-Kassam Tugayları'nı, 2001 yılından bu yana 'terör örgütü' olarak kabul ediyor.

Bu kapsamda Hamas destekçileri, "terör yasası" kapsamında 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilecek. Hamas'a destek anlamına gelecek kıyafetler giyen, Hamas için toplantı ve organizasyon düzenleyen, Hamas'ın bayrak veya logosunu paylaşan kişiler yasayı ihlal etmiş sayılacak.

Hamas, işgal edilmiş topraklarını savunurken siyonist çete ise kadın, çocuk ve yaşlı demeden sivilleri katlediyor. Emperyalist İngiltere, işgal çetesini 'meşru' olarak görürken Hamas'ı ise 'terör' listesine alıyor.
Kaynak : Doğru Haber
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL