İran'dan ABD'ye: Karşılık vermeye hazırız, ABD donanması bizi korkutmuyor

DÜNYA 25 Aralık 2018 09:15
Videoyu Aç İran'dan ABD'ye: Karşılık vermeye hazırız, ABD donanması bizi korkutmuyor

İran yönetimi Basra Körfezi'ne giriş yapan Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) ait donanmanın düşmanca bir tavır sergilemesi durumunda karşılık vermeye hazır olduklarını, donanmadaki uçak gemisinin ise ülke için büyük bir tehdit oluşturmadığını açıkladı.

"ABD'nin bize karşı önlem alabilecek gücü ve cesareti yok. Her türlü harekete karşı koyabilecek güce sahibiz."
Habibullah Sayyariİran Sihahlı Kuvvetleri Tuğgeneral

Geçtiğimiz cuma günü İran kara sularına yaklaşan ABD donanmasına ait USS John C. Stennis uçak gemisi hakkında konuşan Tuğgeneral Habibullah Sayyari, "ABD savaş gemilerinin mevcudiyeti bizim için çok da önemli değil. Ancak uçak gemisinin İran Körfezi'ne ve kara sularımıza girmesine kesinlikle izin vermeyeceğiz." açıklamasında bulundu.

İran'ın ABD'den gelecek herhangi bir tehdide karşı hazır beklediğini belirten Tuğgeneral Sayyari, "ABD'nin bize karşı önlem alabilecek gücü ve cesareti yok. Her türlü harekete karşı koyabilecek güce sahibiz. Bunun için tam kapasite tatbikatlar yaptık." diye konuştu.

Devrim Muhafızları sözcüsü Tuğgeneral Ramazan Şerif ise ABD donanmasının bu hareketini eleştirerek "Basra ve Umman Körfezi, ABD donanmasına ait uçak gemisi gelmeden önce son 10 aydır çok daha güvenli durumdaydı." diye konuştu.

Kaynak : euronews
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL