İran Musuluda Şii'leştirmeye başladı

ÖZEL HABER 4 Ekim 2017 15:17
Videoyu Aç İran Musuluda Şii'leştirmeye başladı

IŞİD'ten ele geçirilen Musul şehrine Şii inancını temsil eden bayraklar ve flamalar asılmaya başlandı.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

IŞİD'in en önemli kalelerinden birtanesi olan Musul hem yıkılıp harebeye döndürüldü hemde nüfusun tamamı etnik temizliğe uğradı. Musul'un son olarak ele geçirilmeden önceki durumunda şehirde yer alan siviller Haşdi-Şabi milisleri ve İran asıllı Irak askerleri tarafından ortadan kaldırıldı. Nehir'de günlerce cesetler görüntülendi, çeşitli işkence görüntüleri ortaya çıktı. Musul'da bu kadar savaş suçu işlenirken dünyanın sesi çıkmadan canlı hayvan dahi birakılmadı.

Şimdi boşalan şehir tekrardan yapılanmaya başlıyor. İlk olarak İran güdümündeki Iraklı milisler yıkılmış olan şehrin geriye kalan sağlam bina ve kalelerine Şii inancına mensub bayrak ve flamalar döşemeye başlandı.
Geçtiğimiz ay içerisinde Bartalla beldesindede İran İslam (!) Cumhuriyeti bir okul yapdırmış okulun isminide İmam Humeyni'' okulu koymuştu. Ve okulun ön tarafına pankartlar asılmıştı.Her fırsatta ABD'yi tehdit eden İran İslam (!) Cumhuriyeti Musul'u Irak görünümlü milislerle alırken ABD ve Koalisyon ordusunun uçakları tarafından sınırsız hava desteği almış ve şehrin harabeye dönmesini sağlamıştı. Musul şehrinde %90'u Sunni Müslümanlardan oluşan Araplar yaşarken şimdi ise yavaş yavaş İran Şii inancına mensub kişiler yerleştirilmeye başlandı.
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...