İran şimdi de Azerbaycan’da Müslümanlara ihanet ediyor!

İRAN 1 Ekim 2020 00:05
Videoyu Aç İran şimdi de Azerbaycan’da Müslümanlara ihanet ediyor!

Azerbaycan ile Ermenistan'ın Dağlık Karabağ'daki çatışmaları sürerken, İran’ın Azerbaycanlı müslümanlara karşı ihanet görüntüleri ortaya çıktı.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, İran sınırından Ermenistan’a silah ve askeri malzeme taşındığını yalanlamasına rağmen bölgeden gelen haberler ve iddialar bunun tam tersini ortaya koyuyor.

İran sınırında yaşayan Azerbaycan Türklerinin sosyal medyaya servis ettiği görüntülerde, İran’ın Ermenistan’a silah ve petrol taşıyan askeri araçları gönderdiği görülüyor.

İddialara göre, Suriye ve Irak bölgesindeki Rusya’ya ait askeri araçlar, İran sınırından geçip Ermenistan’da doğru yola çıktı.

İran’ın Ermenistan’a askeri yardım göndermesini protesto eden Azerilerin gözaltına alındığı öne sürülüyor.

untitled-14.jpg

untitled-15.jpg

untitled-17.jpg

untitled-18.jpg

untitled-16.jpg

 

Kaynak : AA
1000
icon
ilker 2 Ekim 2020 12:27

azerbeycan silahlarinin buyuk bir bolumunu malesef siyonist israilden almaktadir,bunun izahi yok..bu buyuk celiskiyi gormezden gelmek musluman asla yakismaz.bolgedeki emperyalist guclerin oyunlarina karsi uyanik olmak lazim.kimin eli kimin cebinde belli degil.kim ne derse desin en guclu ve temiz cihad afganista icra edilen mucadeledir.iranin mezhepci ve islam kardesligine aykiri tutumlari tabiki kabul edilemez.bunun yaninda suud basta olmak uzere araplarin israile yakinlasmasi ummete ihanettir.kisaca Kurani ilkelere aykiri hareket eden kim olursa olsun asla tasvip edilemez.

0 0 Cevap Yaz
Mustafa hoca 1 Ekim 2020 12:27

İranin tum planları şiii hilali içindir. Mazlumlarin yanında gibi mesela Filistin . gözükmesi de müslümanların gözünü boyamak tepkileri etkisizlilestirmek için...

0 1 Cevap Yaz
Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL