İşgal Belediyesi Kudüslü Aileye Kendi Evlerini Zorla Yıktırdı

FİLİSTİN 9 Aralık 2018 01:26
Videoyu Aç İşgal Belediyesi Kudüslü Aileye Kendi Evlerini Zorla Yıktırdı

Ruhsatsız inşa edildiği bahanesiyle İşgal Belediyesi Kudüslü Aileyi Evini Yıkmaya Zorladı

Soğuk havaya ve yoğun yağmura rağmen Kudüslü Murad Haşime ailesi, bu sabah (8 Aralık Cumartesi) Mescid-i Aksa’nın güneyindeki Silvan beldesinin Vadi Kudum Mahallesi’nde bulunan evinin büyük bölümünü yıkmaya başladı.

Kudüslü ailenin işgal belediyesi tarafından 130 metrekarelik evini yıkması için kendisine verilen sürenin sonuna yaklaşması üzerine evi yıktığı bildirildi.Ailenin evinin ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle yıkılmasına karar veren işgal belediyesi, aileye evini yıkması için bu ayın 10’una kadar süre vermişti.

İşgal belediyesinin aileyi evini kendi eliyle yıkmaması halinde 60 bin şikel yıkım ücreti ödemek zorunda kalacağını ve aile reisinin iki ay hapse mahkum edileceğini söyleyerek tehdit ettiği belirtildi.

Kudüs’ü Yahudileştirme faaliyetlerini sürdüren işgal yönetimi, Kudüslülerin evlerini ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle yıkıyor.

Yıkım kararı verilen evlerin sahiplerini evlerini kendi elleriyle yıkmaya zorlayan işgal belediyesi, evlerin belediye yıkım ekipleri tarafından yıkılması halinde ise ev sahiplerine yıkım bedeli altında onbinlerce şikel para cezası veriyor.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X