İşgal Güçler Batı Yaka’da Filistinli 6 Genci Gözaltına Aldı

FİLİSTİN 1 Mayıs 2019 17:12
Videoyu Aç İşgal Güçler Batı Yaka’da Filistinli 6 Genci Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (1 Mayıs Çarşamba) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek Filistinli 6 genci gözaltına aldı ve evlerde arama yaptı.

Bu arada, binlerce Yahudi yerleşimcinin ayin yapmak için Selfit’in kuzeyindeki Kefel Haris beldesine baskın düzenlediği belirtildi.

İşgal rejimi 7’inci kanalı, işgal ordusunun dün gece Batı Yaka’da birçok bölgeye baskın düzenlediğini ve işgal güçlerince aranan kişileri gözaltına aldığını öne sürdü.

İşgal güçleri dün gece Ramallah ve Nablus’ta beş kişiyi gözaltına aldı. Ramallah’taki yerel kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, işgal askerleri kentin kuzeybatısındaki El-Mezraa El-Ğarbiyye köyüne baskın düzenledi.

İşgal güçlerinin baskın sırasında 25 yaşındaki Cihad Musa Ebu Leyla ile kardeşi Muhammed Ebu Leyla’yı evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı ifade edildi.

İşgal güçleri civardaki Ebu Şuheydim köyünde de Ahmed Faruk Ebu Zir isimli genci gözaltına aldı.

Nablus’ta ise işgal güçlerinin eski esir Asım Ğuneym’i Doğu Mezarlığı yakınlarındaki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin ayrıca Muhammed Vaddah El-Kutub’u gözaltına aldığı, Filistinli gencin ve babasının evlerinde arama yaptığı belirtildi.

İşgal güçleri, Kalkiliya’nın doğusundaki Kefer Sülüs beldesinde Ceri’ Ali Kamil Şevahine’yi ve Beytlahim’in doğusundaki Tegu’ beldesinde Ahmed İbrahim Nasrullah El-Amur isimli genci gözaltına aldı.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...