İşgal güçleri 14 yaşındaki Filistinli çocuğu başından vurarak şehid etti..

FİLİSTİN 14 Mayıs 2020 02:30
Videoyu Aç İşgal güçleri 14 yaşındaki Filistinli çocuğu başından vurarak şehid etti..

Katil Siyonist askerler, El-Halil kentindeki El-Fevvar Mülteci Kampı’na düzenlediği baskın sırasında Zeyd Fazıl Kaysiyye isimli 14 yaşındaki Filistinli çocuğu şehid etti.

Zalim Yahudi varlığı güçleri, El-Halil kentindeki El-Fevvar Mülteci Kampı’na düzenlediği baskın sırasında Zeyd Fazıl Kaysiyye isimli 14 yaşındaki Filistinli çocuğu şehid etti.

Filistin Enformasyon Merkezi’nin aktardığına göre, sabahın erken saatlerinde işgal ordusuna bağlı birliklerin El-Fevvar Mülteci Kampı’na düzenlediği baskında İsrail güçleri ile Filistinli gençler arasında şiddetli çatışmalar çıktı.

Yaşanan çatışmalarda işgal askerleri, 14 yaşındaki Filistinli çocuğu başından vurarak şehid etti, 4 Filistinliyi de yaraladı.

Görgü tanıklarına göre, mülteci kampında uzun bir süredir annesiyle yaşayan Kaysiyye, ölmeden önce çok ağır bir şekilde yaralandı.

Açıklamada, kampta yaşanan olaylarda ayrıca 4 Filistinli gencin de çeşitli yerlerinden gerçek mermiyle yaralandıkları ve tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldıkları ifade edildi.

İşgal askerlerinin göz yaşartıcı gaz ile gerçek ve plastik mermi kullandığını, Filistinli gençlerin de taşlarla karşılık verdiğini ifade eden görgü tanıkları, arbedenin çok şiddetli geçtiğini ve saatlerce sürdüğünü kaydetti.

Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te sık sık evlere baskın düzenleyen işgal güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası