İşgal Güçleri Askalan Cezaevi'ne Baskın Düzenledi

FİLİSTİN 15 Haziran 2019 23:43
Videoyu Aç İşgal Güçleri Askalan Cezaevi'ne Baskın Düzenledi

İşgal yönetiminin cezaevleri idaresine bağlı silahlı güçleri Askalan Cezaevi'nde esirlerin koğuşuna bugün (15 Haziran Cumartesi) sabah baskın düzenledi ve arama yaptı. Arama esnasında esirlerin eşyalarına da zarar verildiği ifade edildi.

Esirler Kulübü'nün verdiği bilgiye göre baskın El-Mecdel Savaşı adıyla yarın başlatılacak açlık grevi öncesinde gerçekleştirildi. Esirler söz konusu açlık grevini işgal yönetiminin Nisan sonundan itibaren gittikçe şiddetlenen çirkin uygulamalarına ve baskılarına tepki amacıyla başlatmayı kararlaştırmışlardı.

Esirler bu açlık greviyle bazı taleplerini kabul ettirmek istiyorlardı. Bunlardan bazıları: Odalara rasgele bir şekilde silahlı baskınlar düzenlenmesinin durdurulması, esirlere verilen disiplin cezalarının kaldırılması, hastaların tedavisi ve bazı esirler için gerekli ameliyatların gerçekleştirilmesi, diş sorunları olan esirlere diş takılması ve uzman doktorların getirilmesi, koğuşun koridorunun klimalarının yerleştirilmesi, koğuşun dış bölümüne büyük fanlar yerleştirilmesi, televizyon kanallarının değiştirilmesi, koğuş temsilcisinin yeniden tanınması.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL