İşgal Güçleri Batı Yaka’da 10 Filistinliyi Gözaltına Aldı

FİLİSTİN 15 Nisan 2019 16:15
Videoyu Aç İşgal Güçleri Batı Yaka’da 10 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 10 kişiyi gözaltına aldı ve evlerde arama yaptı.

İşgal ordusu bu sabah (15 Nisan Pazartesi) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Batı Yaka’da işgal hedeflerine yönelik halk direniş eylemlerine katılan 10 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Bildiride, Cenin kenti hizasındaki Cenin Mülteci Kampı’nda iki kişinin, Tulkerem’in doğusundaki Nuru Şems Mülteci Kampı’nda bir kişinin ve Kalkiliya kentinden iki gencin gözaltına alındığı belirtildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın kuzeyindeki Cenin Kampı’nda iki genci gözaltına aldığını ve baskın sırasında çatışmaların yaşandığını bildirdi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, onlarca işgal askeri müebbet hapis cezası mahkumu olarak işgal zindanlarında tutulan Abdülkerim Uveys’in evine baskın düzenledi.

Evde arama yapan işgal güçlerinin Filistinli esirin oğlu Samir’i gözaltına aldığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin Rami Katnat isimli genci de Cenin Kampı Es-Semran Mahallesi’ndeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı belirtildi.

İşgal güçlerinin civardaki evlere de baskın düzenleyerek arama yaptığı ve kamp sakini Filistinli gençlerin işgal güçlerini taşladığı ifade edildi.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...