İşgal Güçleri Batı Yaka’da 16 Kişiyi Gözaltına Aldı

FİLİSTİN 25 Temmuz 2019 15:09
Videoyu Aç İşgal Güçleri Batı Yaka’da 16 Kişiyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri dün gece ve bu sabah (25 Temmuz Perşembe) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 16 kişiyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde 16 Filistinlinin gözaltına alındığını belirterek, gözaltına alınanların işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları şüphesiyle aranan kişiler olduğunu öne sürdü.

İşgal ordusu, Nablus ve Kalkiliya’daki baskınlar sırasında bir adet M-16 silahı, bir tabanca ve üç el yapımı patlayıcı ele geçirildiğini iddia etti.

İşgal ordusu ayrıca Nablus’ta iki adet torna cihazına silah yapımında kullanıldığı gerekçesiyle el konulduğunu açıkladı.

İşgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde milletvekili Azzam Numan Selheb’i El-Halil’in El-Havuz El-Evvel bölgesindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı ve evde arama yaptığı belirtildi.

İşgal güçlerinin bu sabah ayrıca eski esir İsmail El-Hurub’u Dura kentine bağlı Deir Samit köyünde ve Muhammed Mahmud Ğuneymat’ı Surif beldesinde gözaltına aldığı ifade edildi.

İşgal güçleri, Cenin’e bağlı El-Yamun beldesinde Mikdad Ahmed Nevahida’yı, Vadi Burgin bölgesinde eski esir Yahya Hendavi’yi, Anza köyünde Muhammed Avi Ubeyd’i ve Cenin kentinde de Ğassan El-Etraş’ı gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin Kalkiliya’nın doğusundaki Azun beldesinde de bir eve baskın düzenlediği ve evde arama yaptığı kaydedildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X