İşgal Güçleri Batı Yaka'da 5 Filistinliyi Tutukladılar

FİLİSTİN 21 Mayıs 2019 12:31
Videoyu Aç İşgal Güçleri Batı Yaka'da 5 Filistinliyi Tutukladılar

Siyonist işgal güçleri Filistin'in Batı Yaka bölgesinde değişik yerlere dün gece ve bugün (21 Mayıs Salı) sabah gerçekleştirdikleri baskınlarda 5 Filistinliyi tutukladılar. İşgalcilerin aramalar esnasında evlere girdikleri ve eşyalara da ciddi şekilde zarar verdikleri ifade edildi.

İşgal ordusunun bugün sabah yaptığı açıklamada askerlerinin Batı Yaka bölgesinde dört kişiyi tutukladığını ve onların işgal askerlerine ve yahudi yerleşimcilere yönelik eylemlere karışmalarından dolayı arananlardan olduklarını iddia ettiği bildirildi.

Verilen bilgilere göre işgal güçleri özgürleştirilmiş eski esirlerden olan Avukat Bera Nevaf El-Amir'i Nablus'un güneyindeki Kefer Kalil köyünde bulunan evine baskın düzenleyerek yeniden tutukladı. El-Amir'in birkaç gün önce Necah Üniversitesi'nin Hukuk Fakültesi'nden mezun olduğu ifade edildi.

İşgal güçleri özgürleştirilmiş eski esirlerden ve işgal zindanlarında on yıl kalmış olan 47 yaşındaki Sami El-Asi'yi de Nablus şehrindeki evine baskın düzenleyerek yeniden tutukladı.

İşgal güçleri Kalkiliya şehrinin Ketifu'l-Vad mahallesinden Ziya Ebu Zine ve Eriha'nın El-Arab mahallesinden Ahmed Naim Hicazi adlı gençleri tutukladı.

Yerel kaynaklar işgal güçlerinin ayrıca Batı Yaka'nın güneyindeki El-Halil'in kuzeyinde Halhul beldesinin Vadi'ş-Şenar mıntıkasından Heysen İbrahim Zema'ira'yı arazisinde çalışırken tutukladıklarını bildirdiler.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...