İşgal Güçleri Batı Yaka’da 7 Filistinliyi Gözaltına Aldı

FİLİSTİN 19 Haziran 2019 18:22
Videoyu Aç İşgal Güçleri Batı Yaka’da 7 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (19 Haziran Çarşamba) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 7 kişiyi gözaltına aldı.

İşgal rejimi televizyonu 7’nci kanalı, konuyla ilgili yayınladığı haberde, gözaltına alınanların işgal güçlerine ve Yahudi yerleşimcilere karşı direniş eylemlerine katıldıkları şüphesiyle aranan kişiler olduğunu öne sürdü.

İşgal güçleri Tulkerem Kampı’nda esir Rıbhi Imara’nın evine baskın düzenleyerek arama yaptı ve aileyi sorguya çektikten sonra evde bulunan bir miktar paraya el koydu.

Esir Imara’nın işgal rejimi zindanlarında 16 yıl hapse mahkum olarak tutulduğu ve oğlunun şehit olduğu ifade edildi.

İşgal güçleri bu sabah erken saatlerde Kalkiliya’nın doğusundaki Azun beldesine baskın düzenlerken, Filistinli gençler Yahudi yerleşimcilerin araçlarına taş ve molotof kokteyli attı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, belde girişinde atılan taşlar ve molotof kokteylleri Yahudi yerleşimcilerin araçlarında hasara yol açtı.

Onlarca işgal askerinin beldenin çeşitli bölgelerine ve özellikle de ana cadde yakınlarındaki Es-Safha bölgesine baskın düzenlediği ve evlerde arama yaptığı, belde sakinlerine kötü davrandığı ve eşyalarına zarar verdiği kaydedildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL