İşgal Güçleri Batı Yaka’da Gösterilere Sert Bir Şekilde Müdahale Etti

FİLİSTİN 16 Mart 2019 09:19
Videoyu Aç İşgal Güçleri Batı Yaka’da Gösterilere Sert Bir Şekilde Müdahale Etti

İşgal güçleri dün (15 Mart Cuma) akşam saatlerinde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde gösterilere müdahale ederek çok sayıda kişiyi yaraladı.

Ramallah kentinin kuzeyindeki El-Celzun Kampı’na baskın düzenleyen işgal güçlerinin 15 kişiyi gerçek mermiyle ve plastik mermiyle yaraladığı bildirildi.

Hastane kaynakları işgal güçlerinin Filistinli gençlerin üzerine yoğun bir şekilde ateş açtığını ve 15 kişinin yaralandığını, çok sayıda kişinin de bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiğini söyledi.

İşgal güçlerinin Kefer Kaddum’daki haftalık barışçıl yürüyüşe müdahalesi sırasında Filistinli bir gencin plastik mermiyle yaralandığı ifade edildi.

İşgal güçleri Ramallah kentinin batısındaki Kefer Nime köyünden üç kişiyi gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin Ramallah’ın batısındaki Bel’in köyündeki barışçıl gösteriye müdahalesi sırasında çok sayıda göstericinin işgal güçlerinin bombalarından çıkan yoğun gazdan etkilendiği kaydedildi.

İşgal güçleri ayrıca şehitler Yusuf Ankavi ve Emir Derrac’ın naaşlarının ailelerine teslim edilmesi talebiyle Beyt Sira köyünde düzenlenen gösteriye müdahale etti.

Na’lin köyünde de işgal güçlerinin göstericilerin üzerine ses bombası ve göz yaşartıcı bomba yağdırdığı ifade edildi.Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...