İşgal Güçleri Batı Yaka ve Kudüs’te 9 Kişiyi Gözaltına Aldı

FİLİSTİN 8 Ağustos 2019 10:27
Videoyu Aç İşgal Güçleri Batı Yaka ve Kudüs’te 9 Kişiyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri dün gece ve bu sabah (8 Ağustos Perşembe) erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 9 kişiyi gözaltına aldı ve evlerde arama yaptı.

İşgal güçlerinin Ramallah’ın batısındaki Kefer Nime beldesinden iki kişiyi, kuzeyindeki El-Celzun Kampı’ndan bir kişiyi, Cenin’in güneyindeki Kabatiye beldesinden de üç kişiyi gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin gözaltına aldığı Cenin vilayeti sakinlerinin Muhammed Hanayişe, Hadi Sabah Nezzal ve Fadi Zekarine olduğu ve Salim askeri mahkemesinde bulundukları sırada gözaltına alındıkları ifade edildi.

İşgal güçlerinin Ramallah ve El-Bire vilayetinde de Kefer Nime beldesinden Ömer İsa İştiyye ve Ureyb Bekir Nasr’ı, El-Celzun Kampı’ndan Sair Semir Nahle’yi gözaltına aldığı belirtildi.

İşgal güçleri, Kudüs’ün El-İseviyye beldesinde de iki kişiyi gözaltına aldı ve şehit Muhammed Ubeyd’in evine baskın düzenledi.

Şehidin babası, işgal güçlerinin 20 yaşındaki oğlu Ahmed’i gözaltına almak istediğini fakat evde bulamadığını, ifadeye çağırma belgesi bırakıp gittiğini söyledi.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL