İşgal Güçleri İki Evi Yıkıp Dört Kişiyi Gözaltına Aldı

FİLİSTİN 19 Nisan 2019 16:13
Videoyu Aç İşgal Güçleri İki Evi Yıkıp Dört Kişiyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (19 Nisan Cuma) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskınlar düzenleyerek evlerde arama yaptı.

İşgal ordusu sözcüsü bu sabah konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin Batı Yaka’da düzenlediği baskınlar sırasında dört kişiyi gözaltına aldığını bildirdi.

Açıklamada, işgal güçlerince gözaltına alınanların İsrail hedeflerine yönelik direniş eylemlerine katıldıkları için aranan kişiler oldukları öne sürüldü.

Filistin halkına yönelik baskılarını sürdüren işgal güçleri her gün Batı Yaka ve Kudüs’te özellikle gece geç saatlerde ve sabahın ilk saatlerinde baskınlar düzenliyor.

Baskınlar sırasında evlerde ve işyerlerinde arama yapan işgal güçleri, evlerin altını üstüne getirerek eşyalara zarar veriyor.

Öte yandan, işgal güçleri bu sabah erken saatlerde El-Halil’in El-Camia Mahallesi’ne baskın düzenleyerek Arafat İrfaiyye’nin ailesine ait iki daireyi yıktı.

İrfaiyye’yi Kudüs’te Yahudi yerleşimci bir kadını öldürmekle suçlayan işgal güçleriyle mahalle sakini gençler arasında çatışmaların yaşandığı kaydedildi.

Beş katlı binanın ikinci ve dördüncü katlarında bulunan daireleri kullanılamaz hale getiren işgal güçlerinin çatışmalar sırasında gerçek mermi ve göz yaşartıcı bomba kullandığı belirtildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...