İşgal Güçleri Kudüs’te Filistinlilere Ait 25 Binayı Yıktı

FİLİSTİN 30 Nisan 2019 10:16
Videoyu Aç İşgal Güçleri Kudüs’te Filistinlilere Ait 25 Binayı Yıktı

Kudüs’teki işgal belediyesi bugün (29 Nisan Pazartesi) kente bağlı beldelerde birçok binayı ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle yıktı.

Vadi Hulve Bilgi Merkezi, işgal belediyesi yıkım ekiplerinin Silvan, Sur Bahir ve Cebel El-Mukebbir beldelerinde mesken, tarım ve hayvancılık tesisi olarak kullanılan 25 binayı yıktığını söyledi.

Merkez, işgal belediyesi yıkım ekiplerinin Cebel El-Mukebbir köyünde Ahmed Halef Ceabis isimli Filistinliye ait sacdan yapılma evi yıktığını ve yıkılan evde 5 kişinin yaşadığını ifade etti.

İşgal belediyesi yıkım ekiplerinin 150 metrekare genişliğindeki üç odayı yıktığını kaydeden Vadi Hulve Bilgi Merkezi, Imad Ebu Şerife’ye ait mesken olarak kullanılan 140 metrekare genişliğinde bir barakanın ve 40 metrekare genişliğinde bir deponun işgal güçlerince yıkıldığını belirtti.

Merkez, işgal belediyesi ekiplerinin Cemal Şukeyrat’a ait iki hayvan ağılını, 40 metrekare genişliğinde bir depoyu, Muhammed Adil Şukeyrat’a ait 50 metrekare genişliğindeki bir prefabrike evi, Fevzi Müsevvede’ye ait bir hayvan ağılı ve bir tavuk kümesini, Yakub Ebu İsnine’ye ait iki zirai tesisi yıktığını bildirdi.

İşgal güçlerinin ayrıca Salah Şukeyrat ve Halil Şukeyrat’a ait tuğla ve demirden yapılma surları yıktığı kaydedildi.

İşgal güçleri, Avni Osman isimli Filistinliye ait 5 karavanı ve İsmail Ubeydiyye’ye ait bir barakayı yıktı.

Sur Bahir’de de Mahmud Abdurabbihi ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle yıkım kararı verilen balkonunu kendi elleriyle yıkarken, işgal güçleri Ebu Kef ailesine ait bir hayvan ağılını yıktı.

İşgal güçleri Silvan beldesi Es-Sevri Mahallesi’nde de bir otoparkı yıktı.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL