İşgal Güçleri Nablus'ta Bir Filistinli Genci Ağır Yaraladı

FİLİSTİN 20 Nisan 2019 18:02
Videoyu Aç İşgal Güçleri Nablus'ta Bir Filistinli Genci Ağır Yaraladı

Bugün (20 Nisan Cumartesi) öğleden önce Filistin'in Batı Yaka bölgesinin kuzeyinde yer alan Nablus şehri yakınındaki Za'tara askeri kontrol noktasında Filistinli bir genç İsrail işgal güçlerinin silahlı saldırısı sonucu ağır yaralandı.

Görgü tanıklarının verdiği bilgilere göre, silahlı saldırı seslerinin duyulmasından kısa bir süre sonra İsrail ambülansları olay yerine geldi.

Yine görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre olaydan sonra işgal güçleri Za'tara geçiş noktasını her yönden geçişe kapattı ve olay yerine birçok ambülans geldiği görüldü.

İşgal radyosu tarafından yayınlanan haberde de Za'tara geçiş noktasında Filistinli bir gencin bıçaklı saldırı eylemine kalkışması sebebiyle İsrail askerlerinin saldırıda bulunduğu ve gencin yaralandığı iddia edildi.

Yerel kaynaklarının Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine verdiği bilgide yaralanan gencin Kalkiliya'daki Senirya beldesinden Ömer Avni Yunus olduğu belirtildi.

Yerel kaynaklar Ömer'in yirmi yaşlarında olduğunu ve mermilerin bedeninin üst tarafına isabet ettiğini o yüzden durumunun ağır olduğunu belirttiler.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...