İşgal Güçleri Nisan Ayında Batı Yaka’da 2457 İhlal Gerçekleştirdi

FİLİSTİN 8 Mayıs 2019 18:00
Videoyu Aç İşgal Güçleri Nisan Ayında Batı Yaka’da 2457 İhlal Gerçekleştirdi

İşgal güçleri, Batı Yaka ve Kudüs’te Filistinlilere ve mülklerine yönelik ihlallerini geçtiğimiz Nisan ayında da sürdürdü.

İşgal güçlerinin geçen ay Batı Yaka ve Kudüs’te gerçekleştirdikleri ihlallerin 2457’ye ulaştığı, ihlallerin öldürme, yaralana, gözaltına alma ve benzeri şekillerde gerçekleştiği belirtildi.

Nisan ayındaki ihlaller arasında Yahudi yerleşimcilerin saldırılarının, işgal güçlerinin baskınlarının, yolculuğa izin vermeme ve Filistinlilere ait mülklere el koyma gibi ihlallerin de yer aldığı kaydedildi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Batı Yaka Teşkilatı Enformasyon Dairesi’nin konuyla ilgili yayınladığı raporda, Nisan ayındaki ihlallerin başında 5 Filistinlinin işgal güçlerince şehit edilmesinin geldiği belirtildi.

Raporda, geçen ay Selfit vilayetindeki Zatera Kavşağı yakınlarında işgal güçlerince ağır bir şekilde yaralanan 20 yaşındaki esir Ömer Yunus’un yarasının etkisiyle şehit olduğu hatırlatıldı.

Raporda ayrıca Nisan ayında işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırıları sonucu 88 kişinin yaralandığı bildirildi.

Batı Yaka’da geçen ay 27 kişiyle en çok yaralının Nablus’ta olduğu kaydedilen raporda Kudüs’te 14, Ramallah’ta 13, El-Halil’de 11, Kalkiliya’da 11 kişinin, Cenin, Beytlahim, Selfit, Tulkerem ve Tubas’ta 12 kişinin yaralandığı açıklandı.

Raporda ayrıca geçen ay Batı Yaka’da 404 kişinin işgal güçlerince gözaltına alındığı ve 101 kişiyle Kudüs’ün listenin başında yer aldığı ifade edildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...