İşgal Güçleri Tarafından Batı Yaka'da 14 Kişi Tutuklandı 2 Kişi Yaralandı

FİLİSTİN 23 Mayıs 2019 11:53
Videoyu Aç İşgal Güçleri Tarafından Batı Yaka'da 14 Kişi Tutuklandı 2 Kişi Yaralandı

İsrail işgal güçleri dün gece ve bugün (23 Mayıs Perşembe) sabah Batı Yaka'nın değişik bölgelerinde gerçekleştirdiği baskınlarda 14 kişiyi tutuklarken, baskınlar esnasında gerçekleştirilen saldırılarda da 1'i çocuk 2 kişi yaralandı.

Baskınlar esnasında evlere girildiği ve eşyalara da ciddi şekilde zarar verildiği ifade edildi.

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre baskın gerçekleştirilen yerlerden biri Ramallah'ın doğusundaki El-Mezra'a Eş-Şarkiyye köyüydü. Burada 5 kişi tutuklandı ve baskınlar yüzünden çatışmalar çıktı.

Tulkerem'de işgal güçlerinin şehrin kuzeyindeki Kafin beldesine düzenledikleri baskında 3 kişi tutuklandı ve bir genç plastik mermiyle yaralandı. İşgal güçlerinin buradaki olaylarda göz yaşartıcı gaz bombalarıyla ve plastik mermilerle saldırdıkları ifade edildi.

Kalkiliya'da işgal güçleri 4 genci evlerine baskın düzenleyerek tutukladılar.

Nablus'un güneyindeki Urif beldesinde de 2 genci tutukladıkları bildirildi.

İşgal güçleri Batı Yaka'nın El-Halil şehrinin güneyindeki Yatta kasabasına bağlı Main bölgesine baskın düzenlediler ve burada da çatışmalar meydana geldi. Burada 13 yaşındaki Haldun Imad Da'na isimli çocuğun işgal askerleri tarafından şiddetli şekilde darp edilmesi neticesi elinin kesilmesi sebebiyle yaralandığı ve tedavi için El-Halil Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı bildirildi.
 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...