İşgal Yönetimi Esirlerin Kantin Alışverişi İçin Gönderilen Paralarına El Koydu

FİLİSTİN 26 Mayıs 2019 04:12
Videoyu Aç İşgal Yönetimi Esirlerin Kantin Alışverişi İçin Gönderilen Paralarına El Koydu

Esirlere karşı tehlikeli bir girişimde bulunan işgal yönetimi, Kudüs'ün Sur Bahur mahallesinden olan dört esirin kantin alışverişi için gönderilen paralarına el koydu. Bu esirlerin paralarına, işgal mahkemesinin Eylül 2015'te öldürdüklerini ileri sürdüğü bir İsraillinin ailesi için belirlenen tazminatı ödemedikleri gerekçesiyle el konulduğu ifade edildi.

Paralarına el konan esirlerin 18 yıl hapse mahkum edilmiş olan Abd Deviyyat, 15 yıl hapis cezasına mahkum edilmiş olan Muhammed Ebu Kef, 13.5 yıl hapis cezasına mahkum edilmiş olan Velid El-Atruş ve 9 yıl hapis cezasına mahkum edilmiş olan Ali Sabra olduğu bildirildi.

Esirlerden Muhammed Ebu Kef'in babası Salah Ebu Kef iki gün önce kendilerine, Ramazan'ın başlarında çocuklarına gönderdikleri 7 bin şikel (yaklaşık 12 bin lira) paraya belirtilen gerekçeyle el konulduğunun tebliğ edilmesi üzerine şaşkına döndüklerini ifade etti.

Salah Ebu Kef işgal mahkemesinin kendi oğullarının da aralarında bulunduğu mahkumlara 25 bin ile 100 bin şikel arasında değişen cezalar verildiğini ve bu miktarın geçen yıllar içinde katlanarak arttığını söyledi.

Baba Ebu Kef şöyle konuştu: "Ramazan ayına girmiş olmamız önümüzde de bayram olması sebebiyle son gönderdiğimiz miktarı cezaevindeki çocuklarımızın yiyecek, giyecek ve diğer zorunlu ihtiyaç maddelerini satın alıp rahatlayabilmeleri için gönderdik. Ancak işgal yönetimi el koyarak buna imkan vermedi. Oysa çocuklarımız esasta bizim kendileri için gönderdiğimiz paralarla orada hayatlarını sürdürüyorlar."
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X