İşgal Yönetimi Gazzeli Balıkçıların Avlanma Mesafesini 6 Mile Düşürdü

FİLİSTİN 30 Nisan 2019 14:14
Videoyu Aç İşgal Yönetimi Gazzeli Balıkçıların Avlanma Mesafesini 6 Mile Düşürdü

İşgal yönetimi bu sabah (30 Nisan Salı) Gazze Şeridi’nden füze atıldığı iddiasıyla Gazzeli balıkçıların avlanma mesafesini 6 mile düşürdü.

Adının açıklanmasını istemeyen Filistin irtibat görevlisi, İsrail tarafının bu sabah kendilerine Gazze Şeridi’nden füze atıldığı gerekçesiyle balıkçıların avlanma mesafelerinin 6 mile düşürüldüğü bilgisini ilettiğini söyledi.

Balıkçılara Yönelik İhlalleri Belgeleme Komitesi sorumlusu ve Zirai Faaliyet Komiteleri Koordinatörü Zekeriya Bekir, Quds Press Haber Ajansı’na konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal yönetiminin kararının balıkçılara resmi olarak iletildiğini bildirdi.

Bekir, işgal güçlerinin sabah saatlerinden bu yana Gazze Şeridi’nin kuzeyi açıklarında balıkçıları taciz ettiğini ifade etti.

İşgal yönetimi, Mısır ve Birleşmiş Milletler’in arabuluculuğuyla sağlanan anlaşma uyarınca 40 kilometre uzunluğundaki Gazze sahillerinde avlanma mesafesini 9 ila 12 mile kadar çıkarmıştı.

İşgal ordusu dün akşam Gazze Şeridi’nden Aşdod kenti sahiline doğru füze atıldığını iddia etti.

İşgal ordusu sözcüsü dün akşam Gazze Şeridi’nden atılan bir füzenin işgal rejimi karasuları dışına düştüğünü öne sürdü.

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Ulusal Yüksek Heyeti, işgal rejimine anlaşmanın gereklerini yerine getirmesi için bir hafta süre vermişti.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...