İşgalci İsrail, Filistin’in suyunu da çalıyor

FİLİSTİN 2 Aralık 2021 22:17
Videoyu Aç İşgalci İsrail, Filistin’in suyunu da çalıyor

İsrail yönetimi Filistinlilere ait su kuyularını yıkarak bölgedeki çiftçilerin suya erişimini engelliyor. Filistinlilere ait su kuyularını yıkan işgalci İsrail, yıkımı protesto eden Filistinlilere de saldırdı. İnsan haklarından dem vuran dünya ise sessiz!


İşgalci İsrail Filistinli çiftçilere ait su kuyularını iş makineleri ile yıktı. İşgalci askerler ile Ramallah’a giren belediye araçları Filistinlilere ait su kuyularını yıktı.

Filistinli Müslümanlara eziyet etmekte hiçbir beis görmeyen, onların yaşam alanlarını yerle bir etmeyi amaçlayan Siyonist hükümet, Filistinlilerin temiz suya erişimini kısıtlamaya çalışıyor.Filistin’de yaşamak ve orada mücadele etmek zorunda kalan Müslümanların, haykırışlarına dünya sessiz kalmaya devam ederken gemi azıyı alan Siyonistler temiz su kuyularını da hiçbir gerekçe göstermeden yıkmaya devam ediyor.

Apartheid rejimine karşı hukuki mücadelede dahi bulunmayan Müslümanların yaşadığı ülkelerin Filistinlilerin yaşam alanlarının yok edilmesi karşısında sessizlik sarmalına kapıldıkları görülüyor.İsrail işgal askerleri, Ramallah'ın batısındaki Ni'lin köyünde su kuyularının yıkılmasını protesto eden Filistinlilere vahşice saldırırken kameralara yakalandı.

Su kuyusunun yıkılmasına engel olmak isteyen Filistinliyi yerlerde sürükleyen İsrail askerleri, iş makinelerinin yıkımı tamamlayana kadar bölgeden ayrılmadı.Geriye ise su kuyuları da yıkılmış, evlerinden edilmeleri istenen Filistinlilerin gözyaşları kaldı. 
Kaynak : Haksöz Haber
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL