İşgalci İsrail'den Batı Şeria'daki gösterilere müdahale

FİLİSTİN 4 Mart 2017 09:33
Videoyu Aç İşgalci İsrail'den Batı Şeria'daki gösterilere müdahale

İsrail askerlerinin Batı Şeria'daki gösterilere müdahalesinde aralarında gazetecilerin de olduğu çok sayıda Filistinli yaralandı

Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde düzenlenen gösterilere İsrail askerlerinin müdahalesi sonucu aralarında gazetecilerin de olduğu çok sayıda Filistinli yaralandı.

İsrail askerleri, Ramallah yakınlarındaki Nebi Salih, Belin ve Nalin köyleri ile Nablus'un batısındaki Kefr Kaddum'da Yahudi yerleşim birimleri ve "Ayrım Duvarı"na karşı düzenlenen gösterilere plastik mermi, göz yaşartıcı gaz ve ses bombaları ile müdahale etti.

Olayları takip eden Filistin devlet televizyonundan fotomuhabiri Ahmed Şavir, askerlerin müdahalesi sırasında plastik mermiyle başından yaralandı. Şavir, Nablus'taki Rafidiya Hastanesi'ne kaldırıldı.

Nebi Salih köyünde ise gösterilere engel olmak isteyen Yahudi yerleşimciler, aralarında gazetecilerin de olduğu onlarca Filistinliyi darbetti. Yerleşimciler ayrıca, köydeki ana yolu trafiğe kapatarak vatandaşların geçişine engel oldu ve araçlara saldırdı.

Kaynak : dünya bülteni
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL