İşgalci İsrail Filistinli Mahkumlara Nasıl Davranıyor

FİLİSTİN 19 Aralık 2020 11:30
Videoyu Aç İşgalci İsrail Filistinli Mahkumlara Nasıl Davranıyor

Hastanede yatağına zincirlenmiş yaralı bir Filistinli gencin fotoğrafları, İsrail'in mahkumlara yaptığı muameleye dikkat çekerek yeniden öfkeye neden oldu.

Hastane yatağına zincirlenmiş 16 yaşındaki Muhammed Moqbel'in görüntüleri eleştirilere yol açtı.

Munir Moqbel , oğlu 16 yaşındaki Muhammed'in gizlice Kudüs'te bir hastane yatağına kelepçeli fotoğraflarını çektiğinde , görüntüler sosyal medyada hasta olan tutuklu Filistinlilere İsrail güçleri tarafından yapılan muameleye dikkat çekti ve büyük bir öfkeye yol açtı. 

İşgal altındaki Batı Şeria'nın güneyindeki Hebron şehrinin kuzeyindeki el-Arroub mülteci kampına İsrail askerleri tarafından yapılan baskın sırasında 29 Kasım'da İsrail askerleri tarafından tutuklanan Mohammad şiddetli bir şekilde dövdüldü; Muhammed'in çenesinin sol tarafında dört kırık vardı. 

Muhammed tutuklanmasından yaklaşık 20 saat sonra tedavi için hastaneye kaldırıldı.

Haziran ayında İsrail hapishane yönetimi, hasta veya yaralı Filistinli mahkumların zincirlenmesine ilişkin iç yönetmeliğini değiştirdi. PHR mahkumlar departmanında vaka yöneticisi olan Naji Abbas, şu anda bu konuda herhangi bir düzenleme olmadığını açıkladı. Ve devamla şunları ifade etti.

"Bu, tedavi için nakledilen her tutsağın sağlık durumlarına bakılmaksızın zincirlendiği anlamına geliyor".

Kaynak : middleeasteye
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası
Askıda Meal