İşgalciler 400 Filistinliyi alıkoydu

FİLİSTİN 15 Nisan 2022 17:44
Videoyu Aç İşgalciler 400 Filistinliyi alıkoydu

​İşgalci siyonist rejimin kolluğu, bu sabah Kıble Mescidine küstah bir şekilde girip yaptığı baskında Filistinlilere saldırarak bir çok kişiyi yaraladı, en az 400 Filistinliyi alıkoydu.


Kudüslü Mahkum Aileleri Komitesi Başkanı Emcede Ebu Asab, Filistin medyasına yaptığı açıklamada bugün şafak vakti düzenlenen saatlerce süren baskında yaklaşık 400 Filistinlinin alıkonulduğunu söyledi.

Kudüslü avukat Muhammed Mahmud da alıkonulanların sayısının 400'e ulaştığını ve otobüsle “Mazudat Adumim” karakoluna nakledildiklerini ifade etti.

İşgalci rejim çeteleri dün gece yine Mescid-i Aksa'nın mukaddesatını ihlal ederek ses bombaları ve plastik mermilerle Filistinlilere saldırdı. Saldırılarda şu ana kadar en az 150 Filistinli yaralandı.

Öte yanan işgal güçlerinin saldırısının yol açtığı yıkım ve yıkımın ardından Ramazan ayının ikinci Cuma namazının kılınması için camide hazırlıklar yapılmaya başlandı.

İşgal çetelerinin de Mescid-i Aksa'ya giden yollara kurdukları düzinelerce barikatta yaptıkları detaylı aramanın ardından çocukların, kadınların ve yaşlıların geçişine izin verdiği bildirildi. 
Kaynak : İlkha
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL