IŞİD'e katılan 19 İsrailli vatandaşlıktan çıkarılıyor

İSLAM DÜNYASI 23 Ağustos 2017 17:55
Videoyu Aç IŞİD'e katılan 19 İsrailli vatandaşlıktan çıkarılıyor

İsrail IŞİD'e katılan 60 İsrail vatandaşından 19'u için İsrailli vatandaşlığından çıkarılma kararı aldı

Yaklaşık 60 İsrail vatandaşı, IŞİD (DEAŞ)'a katılmak için Suriye'ye ve Irak'a gitti. İsrail İçişleri Bakanlığı, DEAŞ'a katılan 19 İsraillinin vatandaşlığına son verme kararı aldı.

İsrail'in yurt içi haber alma gizli servisi Şin Bet'in Kanal 2 televizyonuna verdiği bilgiye göre, 1988-1993 yılları arasında rüşvet ve yolsuzluk suçlamasıyla hapis yatan İçişleri Bakanı Aryeh Deri'nin önerdiği bir kanunun bu hafta yürürlüğe girmesinden sonra DEAŞ'a katılan 20 İsraillinin isimlerinin olduğu bir liste belirlendi.

JPost'ta yer alan habere göre çoğunlukla İsrailli Araplar olan 20 kişilik liste, önceleri Yahudi olan ve İslam'a geçen iki kişiyi de içeriyor. Ashdod'tan 28 ve Lod'dan 32 yaşındaki iki kişi, eski Sovyetler Birliği'nde doğmuş ve genç yaşta İsrail'e göç etmiş. Şahısların Yahudilikten İslam'a geçtiği ve DEAŞ'a katılıp savaşmak için Suriye'ye seyahat ettiği iddia ediliyor .

Listedeki diğer şahıslar, İsrail Ordusu Askeri İstihbarat Birimi (IDF)'de savaş askeri olarak görev yapan İsrailli bir Arap ve Fureidis, Kafr Kassem, Jaljulya ve Bueina kasabalarının sakinleri olduğu belirtiliyor.

Kaynak : Dünyabülteni
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL