IŞİD'in Rus ajanı infaz etmesine Kadirov tepkisi

GÜNDEM 3 Aralık 2015 16:15
Videoyu Aç IŞİD'in Rus ajanı infaz etmesine Kadirov tepkisi

IŞİD, Kasiyev Magomid Ahmetoviç adlı bir Çeçen'i 'Rus ajanı olduğu' iddiasıyla başını keserek öldürdü. Çeçenistan Devlet Başkanı Kadirov "O adamı kim öldürdüyse, uzun yaşamayacak" dedi.

IŞİD, Kasiyev Magomid Ahmetoviç adlı bir Çeçen’i Rus ajanı olduğu gerekçesiyle başını keserek öldürdü. Dün internet üzerinden yayınlayan videoda 23 yaşındaki Ahmetoviç, nasıl Rus istihbarat servisi FSB’ye girdiğini anlatıyor.

Görüntülere göre, anadili gibi Rusça konuşan bir IŞİD üyesi, elindeki bıçakla casus olduğu iddia edilen Ahmetoviç’in arkasında ayakta durarak Putin yönetimini eleştirdi, tehditlerde bulundu.

Silahlı radikal ve ırkçı grupları takip eden SITE Intelligence istihbarat ve danışmanlık şirketi, videonun IŞİD’in fiili başkenti Rakka’da çekildiğini belirtti.

Kadirov: İntikamını alacağız

Rusya Federasyonu'na bağlı Çeçenistan'ın devlet başkanı Ramazan Kadirov, öldürülen Ahmetoviç’in intikamını alacaklarını söyledi. Kadirov, “Evet öldürülen Rus-Çeçen’di. Kafası kesildi. Bunlar kanıtlanmış olgular. O adamı kim öldürdüyse, uzun yaşamayacak” dedi.

Kaynak : Al Jazeera
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL