İSİMSİZ YİĞİT MÜCAHİDLER

SURİYE 29 Ağustos 2015 18:50
Videoyu Aç İSİMSİZ YİĞİT MÜCAHİDLER

Yukarda zikr ettiğim hadisi okuduğumda acaba bu hadisten kast edilen nedir diye çokça kere tefekkür etmişimdir, aslında toplumsal ve müslüman şahsiyetini ilgilendiren her ayet ve hadisi okuduğumda ciddi manada

Harise İbni Vehb radıyallahu anhu Resulullah sallallahu aleyhi vesellemi şöyle buyururken işittim dedi: “Size cennetlikleri bildireyim mi? Onlar hem zayıf oldukları hem de halk tarafından zayıf görüldükleri için kimsenin önemsemediği ve ‘Fakat şöyle olacak’ diye yemin etseler, isteklerini Allah'ın gerçekleştireceği kimselerdir. Size cehennemliklerin kimler olduğunu söyleyeyim mi? Katı kalpli, kaba, cimri ve kurularak yürüyen kibirli kimselerdir.” (Buhârî, Müslim, Tirmizî, İbni Mâce)

Yukarda zikr ettiğim hadisi okuduğumda acaba bu hadisten kast edilen nedir diye çokça kere tefekkür etmişimdir, aslında toplumsal ve müslüman şahsiyetini ilgilendiren her ayet ve hadisi okuduğumda ciddi manada tefekkür etmeme veya kardeşlerimizle beraber tefekkür etmemize rağmen çoğu kez idrak noktasında tıkanıp kalmışızdır.

Suriye/Şam cihadı başladığından bu yana okuduğumuz ayet ve hadisleride artık yaşamaya başladık öyle bir yaşıyoruz ki önceden okuduğumuz ayet ve hadislerin bizlere ne demek istediğini öyle bir anlıyoruz ki artık anlayamıyoruz diye bir bahanemizde kalmadı.

Artık ayet ve hadisleri çok iyi anlıyoruz ama malesef bu seferde anlamamazlıktan geliyoruz, Allah halimizi düzeltsin göndermiş olduğu dini anlayan ve yaşayan kullarından eylesin.

Ensar ve muhacir ayetlerini, Allah yolunda cihad etmeyi, cihad eden kullarına yardım etmeyi, feda etmeyi, şehadeti vs bir çok şeyi çok iyi idrak etmemize rağmen az bir kısmımız malesef sınıfta kaldık ve bu bozulmuş halimizi düzeltmemek için anlamsız bir şekilde ısrar eder bir tavrımız var.! Kendi nefsim ve müslüman kardeşlerim adına gerçekten çok üzülüyor ve dua ediyorum Rabbimiz halimizi düzeltsin ve bizi kendi yolunda islam sancağını yücelten kullarından eylesin.!

Sözlerimi çokça uzatmak istemiyorum çünki hepimiz neyin ne olduğunu çok iyi biliyoruz ben sadece kendi nefsime ve siz kardeşlerime ufak bir hatırlatmada bulunmak istedim ve asıl konuya dönmek istiyorum.

Bu satırlarda yazacaklarım cihad etmek isteyen kardeşlerime önemli bir hatırlatmadır.!

Nefislerin ön plana çıktığı, ruhların geri planda kaldığı bu fitne çağında bilerek veya bilmeyerek yapılan büyük hatalar var.

Bu hata öyle büyük bir hata ki kardeşlerim Rabbimiz muhafaza etsin uğrunda feda ettiğimiz malımız, canımız, ailelerimiz ve zamanımız boş yere gitmiş olabilir ve ellerimiz bomboş kalabilir, hem bu dünyada hem ahirette kaybedenlerden olabiliriz Rabbimiz imanımızı ve ihlasımızı korusun ve artırsın.

Herkes büyük bir mücahid olmak istiyor, herkes azgınlaşmış tağutları öldürmek istiyor herkes bu cihada hizmet etmek ve akabinde şehit olmak istiyor ama nasıl; bunları isteyenlerin hepsi kendi ihlas ve niyetlerini en iyi bilenlerdir kimseyi kınamak ve töhmet altında bırakmak için değil hatırlatmak adına bunları yazıyorum "Çünkü, hatırlatmak müminlere fayda verir.” (Zariyat 55)

İsmi duyulmamış yiğitler (Adamlar) var onlar; Allah yolunda cihad etmek için yola çıkmış ve bu konuda herşeylerini feda etmiş insanlar. Onlar öyle insanlar ki cihad etmek demek sadece elinde silahla dolaşmak olmadığını anlamış kimselerdir.

Bu isimsiz yiğitler ne yaparlar sizlere onlardan bahsedeyim inşaAllah.

Bu isimsiz yiğit kardeşlerimizin bir kısmı şehit oldu inşaAllah, bir kısmıda şehit olmak için gözleri yaşlı, dilleri zikir ve dua ile ıslanmış bir halde sıralarını beklemektedirler.

 

Bu yiğit kardeşlerimizi keşke imkan bulsakta hallerini gözetleyebilsek. 

 

Onları bulaşık yıkarken, kardeşlerine yemek yaparken, 

 

tuvalet temizlerken, diğer kardeşlerinin dağınık bıraktıkları eşyalarını toplarken, 

 

nöbet tutarken, 

 

gizli yerlerde ağlarken ve dua ederken, 

 

üzüntülü kardeşlerinin dertlerini dinlerken ve onların dertleri için üzülürken, 

 

mazlum halka yardım ederken, onlarla sohbet ederken, 

 

kur’an okurken, 

 

namaz kılarken, 

 

yaralanmış kardeşlerinin tedavileri ile ilgilenirken, 

 

en önemlisi yapamayacakları şeyleri konuşmazken, 

 

tefekkür ederken, 

 

ameliye esnasında en ön safta savaşırken, 

 

ameliyeden döndüklerinde hiç yorulmamış gibi sürekli hizmet ederken görürsünüz.

 

Onlar hizmette sınır tanımayan kardeşlerimiz, onlar "cennete ve şehadete giden yolun bulaşık yıkamaktan, hizmet etmekten geçtiğine inanmış yiğit ve vefakar kardeşlerimizdir.

Onların herhangi bir ismi ve şöhreti yoktur, ben öyle inanıyorum ki onlar çok büyük mertebede olan kardeşlerimizdir inşaAllah. Onların şehadetleri insanlar üzerinde etki bırakır, onların sözleri sade ve etkilidir.

Allah azze ve celle bu yiğit kardeşlerimize rahmet etsin, onların şehadetlerini kabul etsin. Bizleri cihadı, islamı, hizmeti, okuduğumuz ayet ve hadisleri anlamayı anladıktan sonrada hakkıyla yaşamayı ve kardeşliği öğrenen kullarından eylesin, canlarımızı ihlaslı ve imanlı bir şekilde katına şehit olarak alsın. Azgınlaşmış tağut ve onların destekçilerini kahhar ismi ile mücahidlerin elleri ile kahr etsin. 

Musa Özbek @musaozbekk

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL