İsrail, Askerlerinin ve Diplomatlarının Pokemon Go Oynamasını Yasakladı

FİLİSTİN 15 Temmuz 2016 07:44
Videoyu Aç İsrail, Askerlerinin ve Diplomatlarının Pokemon Go Oynamasını Yasakladı

İşgal rejimi gazetelerinden Maariv, bugün (14 Temmuz Perşembe) yayınladığı haberde, Savunma Bakanlığı'nın işgal askerlerine ve diplomatlarına Pokemon Go oyununu oynamalarını yasakladığını bildirdi.

Haberde, işgal rejimi Savunma Bakanlığı'nın ve istihbaratının özellikle askeri üslerde Pokemon Go oyununu oynamanın tehlikeli olduğuna, askerlerin zarar görebileceğine ve bilgilerine ulaşılabileceğine inandığı ifade edildi.

İşgal rejimi gazetelerinden Yediot Ahranot ise dünyayı kasıp kavuran Pokemon Go histerisinin İsrail Dışişleri Bakanlığı'na ve dünyanın dört bir yanındaki elçiliklerine de ulaştığını, işgal rejimi düşmanlarının oyunu kullanarak İsrail elçiliklerine zarar vermelerinden endişe duyulduğunu belirtti.

Pokemon Go oyunu akıllı cep telefonu ve teknolojik yer bulma cihazlarıyla oynanıyor. Oyuncu cep telefonunun kamerasını açıp dolaşarak pokemonları bulup avlamaya çalışıyor.

İşgal rejimi güvenlik birimlerinin yaptığı uyarılarda, oyunun oynanmadığının kontrolünün sıkı bir şekilde yapılması, Dışişleri Bakanlığı ve elçilik binalarının görüntülerinin kaydedilmemesi, diplomatların evlerinin hassas bölgelerinin görüntülerinin kaydedilmemesi, diplomatların pokemonların peşine düşerek bilmedikleri yerlere gitmemeleri gerektiği ifade edildi.

Kaynak : Fiem
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...