İsrail, Batı Yaka ve Kudüs’te 6 Filistinliyi Gözaltına Aldı

FİLİSTİN 9 Mayıs 2019 15:57
Videoyu Aç İsrail, Batı Yaka ve Kudüs’te 6 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (9 Mayıs Perşembe) erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlarda 6 Filistinliyi gözaltına aldı ve evlerde arama yaptı.

Nablus’un güneyindeki Urif beldesinde birçok eve baskın düzenleyen işgal güçlerinin evlerde arama yaparak eşyalara zarar verdiği kaydedildi.

İşgal güçlerinin Urif beldesinde 25 yaşındaki Esyed Meşhur Şehhade, 27 yaşındaki Esad Safedi, 22 yaşındaki Firas Şehhade ve Abdullah Baha Şehhade’yi gözaltına aldığı bildirildi.

İşgal güçleri dün akşam da Nablus’un kuzeybatısında yer alan Burga beldesindeki El-Mesudiyye Bahçesi’ni yüzlerce Yahudi yerleşimcinin bulunduğu sırada Filistinliler için girişe kapalı askeri alan ilan etti.

Kudüs’te de işgal güçlerinin Eski Belde semtinde Mehdi Ebu Asab ve Muhammed Ebu Asab isimli gençleri evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı belirtildi.

Filistin halkına yönelik baskılarını sürdüren işgal güçleri her gün Batı Yaka ve Kudüs’te özellikle gece geç saatlerde ve sabahın ilk saatlerinde baskınlar düzenliyor.

Baskınlar sırasında evlerde ve işyerlerinde arama yapan işgal güçleri, evlerin altını üstüne getirerek eşyalara zarar veriyor ve ev sakinlerine kötü muamelede bulunuyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...