İsrail, binlerce yeni sığınak inşa ediyor

DÜNYA 4 Kasım 2021 17:24
Videoyu Aç İsrail, binlerce yeni sığınak inşa ediyor

İsrail savunma bakanlığı, Hizbullah’ın füzelerinden korunmak için Lübnan yakınlarındaki onlarca bölgede binlerce yeni sığınak inşa etme kararı aldı.

‘Galatz' kısaltmasıyla bilinen İsrail rejimi ordusu radyosu, savunma bakanlığının önümüzdeki birkaç ay içerisinde Lübnan sınırı yakınlarındaki kentlerde binlerce yeni sığınak inşa edeceğini bildirdi.

Haberde bu kararın, Hizbullah'la savaş tehlikesinin arttığının bir göstergesi olduğu bildirildi.

İsrail Savunma Bakanlığı'nın Lübnan sınırı yakınlarındaki kentlerde yeni sığınak inşaatlarının devam ettiğini açıkladığı ifade edildi.

İbranice yayın yapan Maariv gazetesi de kısa bir süre önce yayımladığı bir haberinde işgalci rejim ordusunun Hayfa kentindeki stratejik tesislere füze isabet etmesini önlemeye veya en azından bu kentte depolanan kimyasal maddelerin miktarını azaltmaya çalıştığını bildirmişti.

Lübnan'la herhangi bir savaş olması halinde Hizbullah'ın füzelerinin muhtemel hedefi olması beklenen Hayfa kentindeki amonyak tesislerinin bölgede adeta bir kitle imha silahı etkisi yaratabileceği belirtiliyor.

İsrail rejimi ordusunun Hayfa ve Aşdod limanlarının Hizbullah'ın stratejik hedefleri olduğunu düşündüğünü belirten Maari gazetesi, “2006 yılındaki savaşla şu andaki durum arasındaki en temel fark, Hizbullah'ın artık hedefini nokta hassasiyetiyle vuran yüksek isabete sahip füzelere sahip ve bu da bir sonraki savaşta çok önemli bir konu” yorumunu yaptı.

Hizbullah'ın füzelerinin yüzde 6'sının askeri olmayan binalara isabet etmesinin beklendiğini belirten gazete, rejimin iç cephe komutanlığına füzelerin isabetinden sonra meydana gelecek büyük patlamalara olduğu kadar nüfusun yüzde 4'ünün tahliyesi için de plan hazırlamasını tavsiye etti.
Kaynak : YDH
1000
icon
Selman 5 Kasım 2021 12:33

Hizbuseytan, İtrail'in düşmanı falan değil bilakis aynı rafizi/batıni/Şii mürtedlerin kalesi olan hain İran gibi müttefikidir. Dolayısıyla Şiiler, kendi sapkın akideleri öznesinde Müslümanları öldürmek için, yahudi uşağı ABD'nin de müttefikidirler! Nitekim Şiiler yıllardır Afganistan ve Irak'ta alenen, Pakistan, Suriye ve Yemen'de ise örtülü olarak ABD ile birlikte Müslümanlara karşı savaşıp Ümmeti katletmektedirler. Euzu billa... ALLAH svt tez vakitte cümle yahudi ve işbirlikçisi ile birlikte bu hain ve soysuz Şii mürtedleri de helak eylesin inşa Allah!!!!

0 0 Cevap Yaz


Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL