İsrail, Filistin güvenlik merkezine saldırdı

FİLİSTİN 11 Haziran 2019 14:12
Videoyu Aç İsrail, Filistin güvenlik merkezine saldırdı

Filistin güvenlik yetkilileri bugün yaptığı açıklamada, Nablus’taki Önleyici Güvenlik Merkezi'ne İsrail ordusu tarafından ateş açıldığını ve iki güvenlik görevlisinin yaralandığını bildirdi.

İsmini vermek istemeyen bir güvenlik görevlisi  Reuters’a verdiği demeçte, İsrail ordusunun gece 02: 00'de onlarca güvenlik görevlisinin bulunduğu karargaha ateş açtığını bildirdi. Asker, “Duvarda ve pencerede çok sayıda mermi izi var ve saldırı neredeyse 6 saat sürdü” ifadelerini kullandı.

İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “İsrail kuvvetleri Nablus şehrinde bazı kişileri tutukladığı sırada çatışma çıktı. Bunların Filistin güvenlik hizmetlerindeki unsurlar olduğu ortaya çıktı. Saflarımızda ölen ya da yaralanan olmadı. Olay soruşturulacak” ifadelerini kullandı.

Nablus Valisi İbrahim Ramadan İsrail ordusundan yapılan açıklamayı reddederek olayın tehlikeli olduğunu söyledi.  Ramadan gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bu çok çirkin ve durdurulması gerekiyor” dedi.

Karargahın güney cephesinde çok sayıda mermi izi olduğu görüldü.

İsrail’in Batı Şeria’daki Filistin güvenlik merkezini imha ettiği 2002’de gerçekleşen 2. intifadadan sonra yıllarca Filistin ve İsrail güçleri arasında çatışma gerçekleşmedi.
Kaynak : Şarku'l Avsat
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL