İsrail en büyük destekçisi BM’yi de vurdu!

FİLİSTİN 25 Temmuz 2014 02:35
Videoyu Aç İsrail en büyük destekçisi BM’yi de vurdu!

17 gündür Gazze’ye saldıran İsrail, en büyük destekçisi BM’yi de vurdu. Filistin’de BM’ye bağlı okula saldıran İsrail’in çok sayıda kişiyi öldürdüğü belirtiliyor.

İsrail ordu birliklerinin, Gazze’nin kuzeyindeki Beyt Hanun bölgesinde BM Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu’na (UNRWA) bağlı bir okula düzenlediği saldırıda ölü ve yaralılar var.

15 ölü 200 yaralı

İsrail’in BM’ye bağlı okula düzenlediği saldırıda 15 kişinin öldürüldüğü 200 kişinin yaralandığı belirtildi. Filistin Al-Watan Voice haber sitesinde yer alan haberde, Filistinlilerin Gazze’de 2 haftadır devam eden saldırılardan kaçarak BM’ye bağlı okula sığındıkları kaydedildi.

Etkisi yüksek bomba kullandılar

BM Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu (UNRWA)’nın aktardığı bilgiye göre, İsrail, okula düzenlediği saldırıda bir seferde öldürebileceği en yüksek sayıda Filistinliyi öldürebilmek için şarapnelleri uzun mesafeye kadar dağılabilen özel bir bomba ile saldırdı.

17′inci gününe giren İsrail saldırılarında şu ana kadar 746 kişi öldürüldü. Saldırıların bilançosu her geçen dakika ağırlaşırken, İsrail’den ‘katliama devam’ mesajları geliyor.

Kaynak : Ajanslar
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X