İsrail Hizbullah liderinin ölümünü üstlenmedi!

ÖZEL HABER 13 Mayıs 2016 12:08
Videoyu Aç İsrail Hizbullah liderinin ölümünü üstlenmedi!

İsrail gazetesi Haaretz Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'tan sonra gelen en üst komutan Mustafa Emin Bedrettin’in Salı gecesi Şam Havaalanı yakınlarında öldürülmesi olayını üstlenmediğini duyurdu.

ISLAH HABER / HABER MERKEZİ
 
Reuters kaynaklı haberde ,Lübnan Hizbullahı yazılı açıklama yaparak, Hizbullah'ın askeri lideri Mustafa Bedrettin'in, İsrail hava saldırısında öldürüldüğünü duyurdu.
 
Ancak İsrail Gazeesi Haaretz söz konusu saldırıyı üstlenmediğini belirtti.
 
Haberde, Hizbullah lideri Mustafa Bedrettin'in saldırısı ile ilgili ilk duyulan söyleler İsrail'in suçlu olduğu yönünde fakat İsrail'in Badrettin'in ölümünden sorumlu olmadığını göstermektedir.
 
Bir Hizbullah yetkilisinin açıklamasına göre, Bedrettin'in nerede nasıl ve ne şekilde öldürüldüğü belirtilmedi.
 
SALDIRI SURİYELİ MUHALİFLERİN İŞİ OLABİLİR!

İran ve diğer destekli militan grupların Suriye'de kutsal türbeleri koruma bahanesiyle bölgede varlığını sürdürdüğü ileri sürülsede İran ve Hizbullah son yıllarda Muhaliflerle girilen çatışmalarda en üst liderleri dahil çok sayıda militanını kaybetti.

İRAN VE HİZBULLAH, İSRAİL SALDIRISI DİYEREK İMAJINI YENİLEMEK İSTİYOR!

İslam ümmeti içerisinde daha önceleri sevilen ve Suriye savaşında iç yüzünü gösteren İran ve Hizbullah sivillere yönelik katliamlara başrolde olması hasebiyle İslam Ümmeti'nin gözünde yeniden imaj tazelemek için bu yola başvuruyor.

Öte yandan muhaliflere yakın kaynaklarda daha önce buna benzer birçok Hizbullah liderinin muhaliflerle yaşanan çatışmalarda öldürüldüğünü fakat olayın sürekli İsrail'e yıkılmak istendiğini belirtmişlerdi.
 
Öldürülen lider Bedrettin'in Hasan Nasrallah'tan sonra gelen ikinci isim olduğu ayrıca 2008 yılında Şam’da bombalı araçla düzenlenen saldırıda öldürülen Hizbullah komutanı İmad Muğniye’nin de kayınbiraderi olduğu biliniyor.

Bedrettin, eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri'nin 2005'te öldürüldüğü suikastı araştıran BM Özel Mahkemesi tarafından Hariri'yi öldürmekle suçlanan ve hakkında uluslararası yaptırım kararı alınan Hizbullah üyeleri arasında yer alıyordu
 
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X