İsrail Saldırılarını Sürdürdü, Bir Anne İle Bebeği Şehit Oldu

FİLİSTİN 4 Mayıs 2019 23:53
Videoyu Aç İsrail Saldırılarını Sürdürdü, Bir Anne İle Bebeği Şehit Oldu

Siyonist işgal güçlerinin Gazze'ye yönelik saldırıları devam etti.

Sağlık Bakanlığı'nın verdiği bilgilere göre Gazze'nin doğu bölgesini hedef alan saldırılarda evleri vurulan Filistin Salih Ahmed Ebu Arrar adında 37 yaşında hamile bir kadın başından aldığı yaranın etkisiyle hayatını kaybetti. Saldırıda kadının 14 aylık bebeği Saba Mahmud Ebu Arrar'ın da hayatını kaybettiği bildirildi. Kadının bir çocuğunun da İsrail saldırısında orta derecede yara aldığı ifade edildi.

İşgalcilerin Gazze'ye yönelik olarak sabah gerçekleştirdikleri saldırıda da 22 yaşındaki Imad Muhammed Nusayr adlı bir Filistinli genç şehit edilmişti.

Sağlık Bakanlığı'nın verdiği bilgilere göre işgal güçlerinin sabahtan beri Gazze'nin değişik bölgelerine yönelik olarak gerçekleştirdikleri saldırılarda yaralananların sayısı da 17'ye çıktı.

Filistin adlı anne ile bebeğinin şehit olmasıyla birlikte dün Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine yönelik saldırıların başlamasından bu yana Gazze'de şehit olanların sayısı 7'yi buldu.

İşgal güçleri bugün sabah saatlerinden beri Gazze'deki değişik hedeflere yönelik olarak aralıklı bir şekilde havadan uçaklarla ve karadan toplarla saldırılar düzenliyorlar. Direniş güçleri de işgalcilerin saldırılarına füze saldırılarıyla karşılık verdi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X