İsrail Suriye'de İran'ı vurdu: 12 ölü

İRAN 22 Ocak 2019 13:33
Videoyu Aç İsrail Suriye'de İran'ı vurdu: 12 ölü

İsrail, Suriye'de İran hedeflerini vurdu. 12 İran askerinin öldüğü belirtildi. İran yönetimi ise, 30 İsrail füzesinin yok edildiğini duyurdu.

İsrail'in Suriye'deki İran hedeflerini bir kez daha vurması, gerilimi zirveye çıkardı.

ABD’nin Suriye’den çekilme kararını kabullenemeyen İsrail yönetimi, bölgede kaosu derinleştirmek amacıyla saldırganlığını tırmandırdı.


İsrail ordusu, Pazar günü Golan Tepeleri'nin kuzeyinden İsrail'e atılan roketin engellendiğini de aktarıyor.

İsrail, Suriye’ye yönelik saldırganlığını önceki gece gerçekleştirdiği saldırılarla bir üst seviyeye taşıdı. Pazar günü, gündüz saatlerinde Şam’ın güneyi hedef alan İsrail uçakları, gece saatlerinde Suriye’de bulunan İran askeri noktalarına ve rejim mevzilerine karadan ve havadan saldırdı. İsrail, işgal altında tuttuğu Golan tepelerine yapıldığını savunduğu füze saldırısını bahane ederek önceki gün gece saatlerinde İran Devrim Muhafızları’na bağlı özel güç Feylak el-Kudüs’ün Suriye topraklarındaki üslerine ve rejim güçlerine hava saldırısı düzenledi. İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu da saldırıları doğrulayarak, Suriye’deki İran hedeflerine ve İran’a destek veren Şam güçlerine yönelik “çalışmalarını” sürdüreceklerini belirtti. Netanyahu, “Bizi yoketmekle tehdit edenler olacaklara yönelik tüm sorumluluğu da üstüne alır” tehdidini savurdu.

Kaynak : Yeni Şafak
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL