İsrailli Bakanın Gizli Birleşik Arap Emirlikleri Ziyareti Açığa Çıktı

FİLİSTİN 2 Temmuz 2019 12:18
Videoyu Aç İsrailli Bakanın Gizli Birleşik Arap Emirlikleri Ziyareti Açığa Çıktı

İşgal rejimi Dışişleri Bakanı Yisrael Katz’ın Pazar günü Birleşik Arap Emirlikleri’ni gizlice ziyaret ederek, Gazze Şeridi’nde esir tutulan işgal askerleri konusunu görüştüğü bildirildi.

İşgal rejimi gazetelerinden Yediot Ahranot, Katz’ın başkent Abu Dhabi’de Birleşik Arap Emirlikleri hükümetinden önemli bir bakanla görüştüğünü yazdı.

Haberde, İsrailli bakanın ayrıca Birleşmiş Milletler’in düzenlediği çevre konferansına katıldığı, BM eski Genel Sekreteri Ban Ki-mun ile görüşmesinde esir işgal askerleri konusunu gündeme getirdiği belirtildi.

İşgal ordusunda görev yapmış yüksek rütbeli eski bir subay Kasım ayında yaptığı açıklamada, işgal askerleri Hadar Goldin ve Oron Shaul’u El-Kassam Tugayları’ndan geri almayı başaramadıklarını itiraf etmişti.

İsrail Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Katz’ın Abu Dhabi’de BAE’li önemli bir şahsiyetle de görüştüğü ve tarafların ikili ilişkilerin yanında İran’ın bölgede oluşturduğu tehdidi de ele aldıkları kaydedildi.

İsrailli bakanın BAE’li yetkililerle görüşmelerinde ayrıca iki ülke arasında çeşitli alanlarda ekonomik işbirliği imkanlarının konuşulduğu ve Katz’ın işgal rejimi, Ürdün ve Körfez ülkelerini birbirine bağlayacak tren hattı projesini gündeme getirdiği belirtildi.

İşgal rejimiyle BAE arasında diplomatik ilişki olmamasına rağmen iki ülkenin gizlice yürüttükleri ilişkilerin ayrıntıları zaman zaman su yüzüne çıkıyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL