İstanbul'da insani yardım derneğine operasyon

STK HABERLERİ 18 Aralık 2019 22:30
Videoyu Aç İstanbul'da insani yardım derneğine operasyon

İ İstanbul'da 'Ümmetin Sesi Uluslararası İnsani Yardım Derneği'ne yönelik bir operasyon düzenlendi.

Dün gece saatlerinde Türkiye genelinde İstanbul'un Bağcılar, Bahçelievler, Esenyurt, Gaziosmanpaşa, Güngören, Sultanbeyli, Pendik, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar ilçelerinde, Konya'nın Selçuklu ilçesinde , Adana'nın Yüreğir ilçesinde, Ankara'nın Mamak ilçesinde, Kocaeli'nin Derince ilçesinde, Trabzon'un Sürmene ilçesinde ve Adıyaman'ın merkezinde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

İstanbul'da faaliyet gösteren 'Ümmetin Sesi Uluslararası İnsani Yardım Derneği'nde de operasyon kapsamında gözaltılar gerçekleştirildi.

Söz konusu derneğin yönetim kurulu üyelerinin de gözaltına alındığı ifade edildi.

Operasyonun İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlendiği aktarıldı.

'Ümmetin Sesi Uluslararası İnsani Yardım Derneği'nden operasyona dair yapılan açıklamada kendilerine yönelik suçlamalar reddedilirken, gözaltıların 'asılsız iddialar ve şüphelerle' gerçekleştirildiği belirtildi.

Yaptığı insani yardım çalışmalarıyla bilinen derneğin sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Tüm insani yardım faaliyetlerin şeffaflıkla gerçekleştirildiği", olayın "terör örgütlerine operasyon adı altında şüpheli söylemler ve yargısız infaz politikalarıyla gündeme getirildiği" ve "terör örgütleriyle bağlantı iddiasının gerçeği yansıtmadığı" ifade edildi.

Operasyonlarda gözaltına alınan dernek yöneticilerinden Yaşar Aydın ve Erdem Peker başta olmak üzere dernek üyelerinin serbest bırakılması için avukatların çalışma yürüttüğü dile getirildi.

Kaynak : mepanews
1000
icon
Ramazan 7 Ocak 2020 12:24

Herkes ALLAH cc hesabını mutlaka verecektir zalim zulümü ile kalmayacaktır

0 0 Cevap Yaz
Musluman. 30 Aralık 2019 00:12

ALLAH svt esaret altında olan bütün kardeşlerimizi esaretten aydınlık ve feraha biran önce özgürlüklerini ve sevdiklerine kavuştursun inşallah Allahumme Amin

0 0 Cevap Yaz
zübeyir KARATAŞ 20 Aralık 2019 23:56

müslümana eziyet her çağda devam ediyor yazıklar olsun ALLAH cc sabır versin dua müminin en büyük silahıdır

0 5 Cevap Yaz
Ali 20 Aralık 2019 19:49

Allah,ım müslümanlara zülmedenleri Kahhar isminle sen kahret.

0 4 Cevap Yaz
Mustafa 19 Aralık 2019 17:30

Rabbim Sabır Versin

0 4 Cevap Yaz

MD DİJİTAL